داخلی     خبر     بین الملل
الجعفری: تنها خطر اصلی در منطقه ، اسرائیل مجهز به سلاح هسته ای است
  «بشار الجعفری» تاکید کرد: تنها خطر واقعی در منطقه ما این است که رژیم صهیونیستی سلاح هسته ای در اختیار دارد.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۱
کد مطلب : 66051
الجعفری: تنها خطر اصلی در منطقه ، اسرائیل مجهز به سلاح هسته ای است
به نقل از العهد، دکتر«بشار الجعفری» نماینده دایمی سوریه در سازمان ملل متحد در بیانیه ای درباره گزارش آژانس انرژی اتمی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفت: تنها خطر واقعی در منطقه ما برخورداری رژیم صهیونیستی از سلاح هسته ای است.
جعفری افزود: شورای امنیت و آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای نیز حملات نظامی آشکار اسرائیل علیه سوریه در سال ۲۰۰۷ و عدم همکاری‌اش با آژانس برای تحقیقات درباره منبع آلودگی هسته‌ای محکوم نکردند.
وی ادامه داد: برخی همچنان با این حقیقت می جنگند که تنها خطر هسته ای اصلی در منطقه ما دستیابی اسرائیل به سلاح هسته ای و تجهیزات پرتاب این سلاح به مناطق بسیار دور در منطقه است و برد موشک هسته ای اسرائیل به 5000 کیلومتر می رسد و این پرسش مطرح می شود که چه کسانی این موشک های هسته ای با برد 5000 کیلومتر را برای اسرائیل آماده کرده است.
نماینده دایمی سوریه در سازمان ملل متحد گفت: این رویکرد غیر شفاف ادعاهای دورغین مدعیانی را ثابت می کند که خواهان ایجاد منطقه عاری از سلاح هسته ای و سلاح کشتار جمعی در خاورمیانه هستند، به طوری که خود اروپایی ها از دهه ها پیش مسئول تجهیز اسرائیل با مواد و تکنولوژی هسته ای هستند. اروپایی ها همه تلاش خود را برای خارج کردن سلاح هسته ای اسرائیل از دایره اصلی توجه ها در همایش های معاهده منع سلاح هسته ای در سال 2010 و 2015 میلادی در نیویورک به کار گرفتند و این امر نشانه سیاست دوگانه آنهاست.
الجعفری افزود: شورای امنیت و آژانس بین المللی انرژی اتمی تجاوزات نظامی و آشکار رژیم صهیونیستی در سال 2007 میلادی به سوریه را محکوم نکرد، همچنین مخالفت این رژیم برای همکاری با آژانس و اجازه ندادن به بازرسان آن را برای تحقیق را محکوم نکردند.