داخلی     خبر    
مدیر مدرسه اسلامی هنر:
باید با هنر، مقابل دشمنان مهدویت ايستاد
  امیر جوان آراسته، مدیر مدرسه اسلامی هنر قم، بر اين باور است كه تنها با استفاده از هنر دینی مي توان جلوي هجمه دشمنان علیه فرهنگ مهدویت را گرفت.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۲۸ آبان ۱۳۸۴ ساعت ۱۳:۳۵
کد مطلب : 1628
عکس: مهدی جعفری.
عکس: مهدی جعفری.
مدیر مدرسه اسلامی هنر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری آینده روشن گفت: ما باید با استفاده از هنر دینی و متعهد، جلو هجمه شدیدی را که دشمنان علیه فرهنگ مهدویت آغاز کرده اند، بگیریم. 

حجت الاسلام امیر جوان آراسته افزود: متأسفانه امروزه به وضوح مشاهده می کنیم که دشمنان اسلام و تشیع، تهاجم شدیدی را علیه فرهنگ مهدویت و اندیشه ناب اسلامی آغاز کرده اند که وظیفه همه به ویژه حوزویان است که به مقابله با این حرکت شوم برخیزند. 

وی افزود: ما همه باید در جهت بسط حقیقت و مفهوم مهدویت و شناساندن جایگاه آن و اندیشه مهدویت در میان جامعه تلاش مضاعفی داشته باشیم. 

این پژوهشگر مرکز ادیان و مذاهب در ادامه با تأکید بر لزوم استفاده از قالب های هنری جذاب و گیرا در جهت روشن کردن حقیقت مهدویت برای مردم، خاطرنشان کرد: متأسفانه مشکل اصلی ما این است که معمولاً کسانی که در این خصوص حرفی برای گفتن دارند، با قالب های هنری چندان آشنا نیستند و نیز کسانی که از این قالب ها بهره مندند، حرف چندانی برای گفتن ندارند. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز تأسف نسبت به این که تاکنون آن طور که باید و شاید به هنر دینی و هنر متعهد در کشور پرداخته نشده، اظهار داشت: باید کارشناسانی که هم اهل هنر هستند و هم دغدغه های دینی دارند، بیایند و در خصوص هنر دینی و حدود آن و ضرورت های امروزی آن بحث كنند، ولی باید گفت تاکنون در این خصوص فقط به بیان هنر دینی پرداخته شده و از اصل ماجرا غفلت شده است. 

حجت الاسلام جوان، ضمن تأکید بر لزوم دخالت حوزه در این مقوله گفت: هنر دینی هنری است که اولاً با مبانی دینی تعارض نداشته و ثانیاً وسیله ای جهت رساندن پیام دینی، اخلاقی و انسانی باشد.

خبرنگار: مهدی محمدی