داخلی     خبر     بین الملل
مسلمانان آمریکا توییت های ترامپ را به شدت محکوم کردند
  شورای روابط اسلامی آمریکایی (کایر) توییت های روز گذشته ترامپ را «نژادپرستانه و اسلام هراسانه» توصیف کرده و ضمن محکوم کردن این سخنان خواسته اند که یک بار هم که شدن رئیس جمهور آمریکا پاسخگوی دروغ پردازی هایش باشد.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۹
کد مطلب : 72839
مسلمانان آمریکا توییت های ترامپ را به شدت محکوم کردند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری «حوزه» ، شورای روابط اسلامی آمریکایی (کایر) بزرگترین نهاد حقوقی حامی مسلمانان در آمریکا، توییت های روز گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور را «نژادپرستانه» و «اسلام هراسانه» توصیف کرده وآن را ترویج «دستور کار سیاسی تفرقه آمیز» قبل از انتخابات میان دوره ای دانست.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا روز دوشنبه گفت به اداره مرزبانی فدرال و ارتش اعلام کرده که حرکت کاروان مهاجران از آمریکای مرکزی به سوی این کشور یک وضعیت اضطراری ملی است و آمریکا کمک‌های خود به کشورهای این منطقه را کاهش خواهد داد.

ترامپ در مجموعه‌ای پیام در شبکه توئیتر در مورد اقدامات دولت توضیح بیشتری نداد.

نهاد عواد مدیر اجرایی شورای کار در این بیانیه گفت: دونالد ترامپ هر حرفی را می زند و هر کاری را انجام می دهد، صرف نظر از حقیقت، واقعیت یا اخلاق، و هدف او تنها ارتقاء دستورکار سیاسی متزلزل خود و ایجاد ترس و ارعاب از «دیگری» پیش از انتخابات میان دوره ای است.

وی افزود: اگر او در واقع شواهدی برای حمایت از این سیاست «سوت سگ» نژادپرستانه و اسلام هراسی داشته باشد، باید آن را به عموم مردم ارائه دهد و توضیح دهد که چرا مهاجران خاورمیانه خطر خاصی برای ملت ما هستند. اکنون زمان آن رسیده است که این رییس جمهور به خاطر جریان بی نظیر دروغ و فریبکارانه اش پاسخگو باشد.

گفتنی است جدیدترین آمارگیری ها توسط سازمان های مختلف اسلامی و غیراسلامی نشان دهنده موج افزاینده اسلام هراسی در ایالات متحده هستند.

گزارش سازمان حقوق مدنی واشنگتن در ۲۰۱۸ نشان داد که جرایم نفرت محور علیه مسلمانان در سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ به میزان ۱۵% افزایش داشته اند. داده های اولیه برای سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که ۹۲۷ حادثه اسلام هراسی برای مسلمانان آمریکایی رخ داده است.