داخلی     خبر     انديشه
مدیر پژوهشکده مهدویت مسجد مقدس جمکران مطرح کرد:
دومین سالانه فیلم منجی به مناسبت نیمه شعبان برگزار می شود
  گروه مطالعات رسانه‌ پژوهشکده مهدویت مسجد مقدس جمکران با همکاری مدرسه اسلامی هنر، دومین سالانه فیلم منجی را با هدف تقویت بنیان‌های نظری سینمای موعودگرا و تعامل بیش از پیش صاحب‌نظران و اندیشمندان مهدوی را برگزار می کند.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۰
کد مطلب : 66539
دومین سالانه فیلم منجی به مناسبت نیمه شعبان برگزار می شود
دکتر سید مجید امامی، مدیر پژوهشکده مهدویت مسجد مقدس جمکران با اعلام برگزاری دومین سالانه فیلم منجی اظهار کرد: گروه مطالعات رسانه‌ پژوهشکده مهدویت مسجد مقدس جمکران با همکاری مدرسه اسلامی هنر، دومین سالانه فیلم منجی را با هدف تقویت بنیان‌های نظری سینمای موعودگرا و تعامل بیش از پیش صاحب‌نظران و اندیشمندان مهدوی، از سال گذشته فعالیت مهمی را تحت عنوان «پرسمان سینمای موعودگرای ایران و جهان» آغاز کرد که همراه با ثبت یک «برند فرهنگی جذاب» با عنوان سالانه فیلم منجی بود.
وی افزود: امیدواریم که در آینده محصولات به قدری در این زمینه (حداقل در داخل کشور) دیده شود، علاوه بر آنچه که امروز هست که ما بتوانیم شاهد جشنواره فیلم منجی باشیم. امروز ما مجبوریم که تجارب و دستاوردهای جدی و البته پرحرف و حدیث سینمای هالیوود، سینمای اروپا و سینمای شرق را در حوزه آخرالزمان‌گرایی، منجی‌گرایی و موعودباوری به نمایش بگذاریم و البته در کنار معدود آثار فارسی بتوانیم به نقد و بحث و امکان سنجی ِ سینمای موعودگرا بپردازیم.

برنامه ریزی برای اکران در تهران
امامی تصریح کرد: اکران آثار انتخاب شده توسط کمیته علمی داوران، امسال از چهارشنبه، ۲۰ اردیبهشت در قم آغاز می شود. امسال به دنبال این بودیم که در تهران نیز اکران داشته باشیم اما محدودیت های اجرایی مانع از این کار شد. تلاش می کنیم «سالانه فیلم منجی» به زودی در تهران نیز فعال شود.
رییس پژوهشکده مهدویت مسجد مقدس جمکران بیان کرد: در طول سه نیمروز، شش فیلم اکران می شود و دو محصول انیمیشن نیز از ایران انتخاب شده که اکران و بررسی می شوند. البته سال قبل نیز فیلم «فهرست مقدس» را از ایران داشتیم که بسیار مورد توجه تماشاگران قرار گرفت. امسال در طول برگزاری سالانه فیلم منجی منتقدان بزرگی در رابطه با هر فیلم درباره بحث های مفهومی، گفت و گوی علمی در سالن اکران خواهند داشت که از جمله آنها استاد شهریار بحرانی، دکتر غلامرضا گودرزی، دکتر حسن بلخاری، دکتر موسوی گیلانی و دکتر فرج‌نژاد را می توان نام برد.

راه اندازی باشگاه فیلم منجی
امامی گفت: اختتامیه سالانه فیلم منجی با تجلیل از ۲ اثر ایرانی در این رابطه همراه خواهد بود و همچنین در آیین اختتامیه، شاهد رونمایی از کارت عضویت باشگاه فیلم منجی هستیم.
وی در ادامه با اشاره با راه اندازی «باشگاه فیلم منجی» تصریح کرد: برای تداوم ارتباط میان طلاب و هنرمندانی که به موضوع موعودگرایی و مهدویت علاقمند هستند از سال قبل در رابطه با راه اندازی «باشگاه فیلم منجی» وعده کرده بودیم که امسال رسما این باشگاه کلید می خورد و دوستان می توانند به صورت هفتگی شاهد نقد و بررسی آثار آخرالزمانی و مباحث علمی در این رابطه باشند.

اولویت با ثبت نام کنندگان تلگرامی است
دکتر امامی ادامه داد: همچنین، در اختتامیه این برنامه از چند نفر از سینماگران فعال در موضوعات آخرالزمان‌گرا دعوت شده است. اختتامیه این مراسم روز شنبه، ۲۳ اردیبهشت از ساعت ۶ بعدازظهر در مجموعه ۳۱۳ مسجد مقدس جمکران برگزار می شود که از همه علاقمندان به هنر و سینمای موعودگرا برای حضور در این مراسم دعوت به عمل می آید.
وی درباره نحوه اکران فیلم های این همایش خاطرنشان کرد: اکران ها در سه نیمروز (یعنی عصر چهارشنبه و پنج‌شنبه) و (صبح جمعه) در مدرسه اسلامی هنر در قم انجام می شود. و موسسه اعتباری ملل نیز امسال به عنوان حامی سالانه فیلم منجی وارد عرصه شده است. با توجه به محدودیت‌های جدی که سال گذشته برای جلسات اکران داشتیم امسال اولویت با ثبت‌نام کنندگان است. به همین دلیل و با در نظر گرفتن محدودیت در پذیرش، علاقمندان به شرکت در همایش باید مدارک زیر را جهت صدور کارت ورود به شماره تلگرامی « ۰۹۰۳۲۷۱۴۲۵۲ » ارسال کنند و یا به صورت حضوری تا عصر دوشنبه، ۱۸ اردیبهشت به روابط عمومی مدرسه اسلامی هنر تحویل دهند.

گفتنی است، مدارک لازم جهت ثبت نام عبارت است از:
تصویر کارت ملی،
تصویر کارت شناسایی حوزوی، دانشجویی یا کارت عضویت در یکی از مراکز فرهنگی و هنری،
تصویر عکس پرسنلی
شماره تماس.
مرجع : خبرگزاری شبستان