داخلی     خبر     سیاست
رهبر معظم انقلاب:
تقابل فرقه‌های مذهبی به شیعه و سنی محدود نخواهد شد
  رهبر انقلاب اسلامی یكی از گرفتاریهای بزرگ امروز دنیای اسلام، گرفتاری تحمیلی، عمدی و خباثت‌آور برافروختن آتش اختلافات امت اسلامی و فرقه‌های مذهبی دانستند و بیان داشتند: دستگاه استكبار و استعمار تجربه زیادی در آتش‌افروزی‌های مذهبی دارد و در شرایط كنونی باید ظرفیت حج در مقابل این توطئه فعال شود.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۰
کد مطلب : 58574
تقابل فرقه‌های مذهبی به شیعه و سنی محدود نخواهد شد
به گزارش آینده روشن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار مسئولان و دست اندركاران حج امسال، حج را یك هدیه الهی و ظرفیتی تمام نشدنی در ایجاد تفاهم حول نیازهای مشترك دنیای اسلام خواندند و تصریح كردند: یكی از گرفتاریهای بزرگ امروز دنیای اسلام، گرفتاری تحمیلی، عمدی و خباثت‌آور برافروختن آتش اختلافات امت اسلامی و فرقه‌های مذهبی است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأكید بر لزوم توجه به حساسیت‌ها و اقتضائات زمانی برای استفاده از ظرفیت عظیم حج خاطرنشان كردند: دستگاه استكبار و استعمار تجربه زیادی در آتش‌افروزی‌های مذهبی دارد و در شرایط كنونی باید ظرفیت حج در مقابل این توطئه فعال شود.

ایشان همچنین افزودند: تقابل فرقه‌های مذهبی به شیعه و سنی محدود نخواهد شد و اگر دشمنان اسلام بتوانند این تقابل‌ها را نهادینه كنند، به جان هم انداختن فرقه‌های درون اهل سنت و شیعه در دستور كار آنان قرار می‌گیرد.

رهبر انقلاب، فرصت ایجاد تفاهم در خصوص خواست‌ها و نیازهای مشترك دنیای اسلام را یكی دیگر از ظرفیت‌های بی‌نظیر حج خواندند و تأكید كردند: بسیاری از ظرفیت‌های حج هنوز ناشناخته است و باید از صاحبان فكر و اندیشه برای كشف و شناسایی این ظرفیت‌های جدید استفاده كرد.

ایشان، با تشكر از زحمات دست اندركاران حج امسال و ارائه‌ خدمات صحیح و منطقی به زائران، اظهار امیدواری كردند كه نعمت بزرگ و ظرفیت تمام نشدنی حج بیش از گذشته در خدمت دنیای اسلام قرار گیرد.

در ابتدای اين ديدار حجت الاسلام و المسلمين قاضی عسگر نماينده ولی فقيه و سرپرست حجاج ايرانی در گزارشی مجموعه اقدامات بعثه‌ی مقام معظم رهبری در زمينه‌های فرهنگی، معنوی و بين‌المللی حج را بيان كرد.

در ادامه، آقای اوحدی رئيس سازمان حج و زيارت نيز گزارشی از عملكرد بخش اجرايی و عملياتی حج امسال و نحوه‌ی رسيدگی به كاروان‌های اعزامی ارائه كرد. 

پایان پیام/ع