داخلی     خبر     سیاست
فعالیت‌های خیرخواهانه بخشی از دستاورد‌های انقلاب است
  واعظ مهدوی فعالیت‌های خیرخواهانه را بخشی از دستاورد‌های انقلاب برشمرد و گفت: انقلاب اسلامی تلاش کرده امر خیر را در میان جامعه نهادینه کند.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۶
کد مطلب : 75584
فعالیت‌های خیرخواهانه بخشی از دستاورد‌های انقلاب است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری رسا، واعظ مهدوی معاون توسعه امور علمی و فرهنگی سازمان برنامه‌وبودجه کشور، در دومین همایش ملی خیر ماندگار که در سالن همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار شد، گفت: «هر ایرانی یک نیکوکار» شعار بسیار خوبی است که امیدوار هستیم یک روز به این هدف برسیم.

وی افزود: همه انسان‌ها یک پیکر هستند بنابراین اگر عضوی از این پیکر آسیب ببیند همه اعضا درگیر آن عضو آسیب‌دیده می‌شوند تا رنج او کاسته شود، خیرین نیز با عمل خیرشان ثابت می‌کنند که انسان‌ها نباید نسبت به آلام و رنج دیگران بی‌توجه باشند.

واعظ مهدوی بابیان اینکه انسان با انجام عمل خیرخواهانه احساس نشاط به او دست می‌دهد، ابراز کرد: نیکوکاری بخشی از شخصیت انسان است که اگر بخشی از زمان خود را برای کمک به دیگران اختصاص ندهد دچار نقص در شخصیت می‌شود و این نقص خودش را در رفتار و کردار او نشان می‌دهد.

معاون توسعه امور علمی و فرهنگی سازمان برنامه‌وبودجه کشور فعالیت‌های خیرخواهانه را بخشی از دستاوردها انقلاب برشمرد و عنوان کرد: انقلاب اسلامی تلاش کرده امر خیر را در میان جامعه نهادینه کند.

وی با تأکید بر اینکه امروز خیریه‌ها باید فعالیت خودشان را بر توانمندسازی متمرکز کنند، گفت: اگر خیریه به معنای آن است که به فکر دیگران باشد باید این دیگران حیطه‌اش مشخص شود.