داخلی     خبر     سیاست
پیروزی انقلاب اسلامی براساس مشارکت‌های اجتماعی شکل گرفت
  معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور گفت: انقلاب اسلامی که اکنون در آستانه چهلمین سالگرد آن هستیم بر اساس مشارکت‌های اجتماعی شکل گرفت و پیروز شد.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۰
کد مطلب : 75223
پیروزی انقلاب اسلامی براساس مشارکت‌های اجتماعی شکل گرفت
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، کمال اکبری معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور در حاشیه نشست دفاتر امور اجتماعی و استانداری‌های سراسر کشور در جمع خبرنگاران گفت: در رویکرد امسال در زمینه آسیب‌های اجتماعی تعدادی سازمان مردم نهاد در حیطه تحکیم خانواده و افزایش ازدواج شکل گرفته است.

وی افزود: در زمینه تحکیم خانواده فعالیت‌های متنوعی انجام شده است. تعدادی از این سازمان‌ها در مبحث مشاوره برای ازدواج یا آسیب‌های بعد از طلاق و جدایی فعالیت می‌کنند و تعدادی دیگر در زمینه تامین جهیزیه برای خانواده‌های نیازمند فعال هستند.

معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور بیان کرد: مشارکت اجتماعی از عناصر توسعه پایدار محسوب می‌شود و همواره مورد توجه رهبر معظم انقلاب و مسئولان عالیرتبه نظام است.

اکبری افزود:‌انقلاب اسلامی که اکنون در آستانه چهلمین سالگرد آن هستیم بر اساس مشارکت‌های اجتماعی شکل گرفت و پیروز شد. سازمان اجتماعی کشور بر اساس مشارکت اجتماعی تاسیس و سال گذشته تلاش شد تا معاونت مشارکت اجتماعی در استان‌ها راه اندازی شود و همچنین در استان‌ها، سازمان‌های مردم نهاد، تشکل‌ها و موسسات ذیل این معاونت در استان‌ها فعالیت کنند.

وی بیان کرد: معاونت مشارکت‌های اجتماعی در بیشتر استان‌ها راه‌اندازی شده که سازوکار آن جلب مشارکت اجتماعی و ساماندهی آن، کنترل آسیب‌ها و افزایش نشاط اجتماعی است.

معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور با بیان اینکه در حال حاضر ۲۰ هزار سازمان مردم نهاد وجود دارد،‌گفت: این سازمان‌ها مجوزهای لازم را از طریق وزارت کشور و استانداری‌ها در سطح ملی، فراملی و شهرستان‌ها دریافت کرده و فعالیت می‌کنند.

اکبری به تشکیل کارگروه مشارکت اجتماعی در سازمان امور اجتماعی کشور اشاره کرد و گفت: سازمان‌های مردم نهاد ذیل این کارگروه قرار دارند. بارزترین نقش‌آفرینی سازمان‌های مردم نهاد در مواقع بحرانی مانند زلزله است که کمک‌های مردمی را ساماندهی کرده و در همین راستا فعالیت می‌کنند.