داخلی     خبر     انديشه
با همكاري پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي؛
همايش بين المللي حقوق خانواده برگزار مي‌شود
  همايش بين‌المللي «حقوق خانواده» با حضور كارشناسان كشورهاي مختلف جهان در تهران برگزار مي‌شود.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۷ ساعت ۱۴:۴۴
کد مطلب : 27523
همايش بين المللي حقوق خانواده برگزار مي‌شود
به گزارش آینده روشن، حجت‌الاسلام فرج‌الله هدايت‌نيا، دبير علمي همايش تخصصي بين‌المللي حقوق خانواده، در گفت‌وگو با خبرنگار رسا گفت: همايش تخصصي بين‌المللي حقوق خانواده در روزهاي نوزدهم، بيستم و بيست‌و‌يكم بهمن‌ماه، در سالن نشست‌ها و اجتماعات ساختمان وزارت جهاد كشاورزي در تهران برگزار مي‌شود.

وي در ادامه افزود: اين نشست تخصصي علمي با حضور کارشناسان، صاحب‌نظران، مؤلفان و مدرسان حقوق خانواده ايران و کشورهاي مصر، مغرب، لبنان، آمريکا، افغانستان و اتريش برگزار مي‌شود و قوانين و اسناد مربوط به خانواده کشورهاي اسلامي، به ويژه کشورهاي ايران، مصر و مراکش مورد بررسي و مطالعه تطبيقي قرار مي‌گيرد.

دبير علمي نشست تخصصي بين‌المللي حقوق خانواده در تشريح اهداف اين نشست اظهار داشت: تقويت و تقريب انديشه‌‌ها در حوزه حقوق خانواده، هم‌‌گرايي بيشتر در مقررات و قوانين خانواده، دستيابي به راه‌كارهاي استحكام بيشتر بنيان خانواده و بهره‌مندي از تجارب كشورهاي اسلامي در حوزه حقوق خانواده از مهم‌ترين اهداف برگزاري اين نشست است.

وي در ادامه تأكيد كرد: رويكرد كلان بر اساس مباني حقوق خانواده، روابط زوجين، حقوق اولاد و شيوه دادرسي دعاوي خانوادگي از مهم‌ترين موضوعات مورد بحث در نشست تخصصي بين‌‌المللي حقوق خانواده است.

گفتني است، نشست تخصصي بين‌المللي حقوق خانواده را پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي با همكاري مركز زنان رياست جمهوري با حضور كارشناسان و صاحب‌نظراني از كشورهاي مختلف در جمهوري اسلامي ايران برگزار مي‌شود.