داخلی     خبر     انديشه
امام جمعه جیرفت:
خادمان موکب دارالولایه برای بالندگی فرهنگ مهدویت، دعای ندبه را برگزار کنند
  مراسم تجلیل از خادمان موکب دارالولایه شهرستان جیرفت با حضور حجت الاسلام و المسلمین سعادت‌فر امام جمعه و محمدرضا استایی فرمانده سپاه جیرفت در حسینیه شهدا برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۲
کد مطلب : 74503
خادمان موکب دارالولایه برای بالندگی فرهنگ مهدویت، دعای ندبه را برگزار کنند
به گزارش آینده روشن دیشب مورخ ۱۳۹۷/۹/۱۱ بعد از نماز مغرب و عشاء مراسم تجلیل از خادمان موکب دارالولایه شهرستان جیرفت با حضور حجت الاسلام و المسلمین سعادت‌فر امام جمعه و محمدرضا استایی فرمانده سپاه جیرفت در حسینیه شهدا برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سعادت‌فر ضمن تشکر از تلاش خادمان موکب دارالولایه در ایام اربعین حسینی در شهر کربلا گفت: کسانی که از کربلا برمیگردد افسوس می‌خورند که چرا از این محیط معنوی جدا شده‌اند.

وی ادامه داد: این افراد آرزوی دیدار مجدد کربلا را در دل دارند.

سخنران این مراسم با چشم‌گیر خواندن همت مردم خونگرم دارالولایه در حمایت و پشتیبانی از موکب‌ها افزود: با توجه به ظرفیت بالای موکب دارالولایه توجه به دو نکته ضروری است.

وی دین اسلام را دارای ۲ بال سرخ شهادت حسینی و بال سبز مهدوی معرفی کرد و افزود: با توجه به ظرفیت بالای این موکب در زمینه تعظیم اربعین حسینی، لازم است برای بالندگی فرهنگ مهدویت نسبت به برگزاری دعای ندبه توسط خادمان این موکب اقدام شود.

وی از پروژه ساخت گنبد امام حسین علیه السلام توسط مردم استان کرمان بعنوان نکته دوم یاد کرد و گفت: واگذاری پروژه ساخت گنبد امام حسین علیه السلام به مردم استان کرمان در واقع لطف خداوند و عنایت اهل بیت (ع) بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین سعادت‌فر درخصوص طرح کوچک‌سازی ۴ ستون نزدیک ضریح مطهر امام حسین علیه السلام گفت: با اجرای این طرح محدوده‌ی اطراف ضریح بزرگتر می‌شود.

وی محل ساخت گنبد مطهر را در شهر کرمان اعلام کرد و افزود: ساخت این گنبد در مراحل پایانی است.

وی با اشاره به آماده‌سازی گنبد برای طلاکاری گفت: بایستی مومنین برای خرید خشت‌های طلا اقدام کنند.

وی در پایان هزینه‌ی خرید هر خشت طلا را ۳۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: برای خریدار خشت‌ها سند صادر شده و ضمن حک شماره سند زیر هر خشت روی گنبد نصب خواهند شد.

در ادامه‌ی این مراسم حسین جوهری مسوول ستاد عتبات عالیات جیرفت با اشاره به توفیق الهی برای واگذاری طرح ساخت و ترفیع گنبد حرم مطهر امام حسین علیه السلام به مردم استان کرمان گفت: بیشترین همکاری جهت اجرای این طرح توسط خانواده شهدا و فرهنگیان انجام شده است.
وی ادامه داد: تاکنون ۱۷ هزار خشت مورد نیاز اجرای این پروژه آماده شده است.
مرجع : جیرفت من