داخلی     خبر     انديشه
استاندار قم:
استفاده از همه ظرفیت‌ها برای ارتقای سامانه آموزشی استان ضروری است
  استاندار قم بر لزوم استفاده از همه ظرفیت‌های ملی و استانی برای ارتقای سامانه (سیستم) آموزشی استان تاکید کرد.
عکاس :
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۴۸
کد مطلب : 55793
کرم رضا پیریایی
کرم رضا پیریایی
به گزارش آینده روشن، کرم رضا پیریایی در شورای آموزش و پرورش استان قم، گفت: مهمترین ارکان تربیتی افراد جامعه پس از خانواده، مدارس و آموزشگاه های عالی هستند، بنابراین باید از تمام ظرفیت های استانی و ملی برای ارتقای سامانه آموزشی استان استفاده کرد.

وی با اشاره به واگذاری کلیه اختیارات و تصمیم گیری های وزرا و رییس جمهوری به استانداران کشور، اظهار داشت: با توجه به اصل ۱۲۷ قانون اساسی و این مصوبه هیات دولت، مسیر خدمت رسانی به مردم تسهیل می شود که امید است تاثیر مناسبی را در تصمیمات اتخاذی در شورای آموزش و پرورش استان قم داشته باشد.

وی با بیان اینکه سامانه آموزشی استان با استفاده از یکهزار و ۴۴۸ مدرسه و ۱۴ هزار و ۲۴۷ نفر سال تحصیلی جدید را آغاز کرده است، خاطرنشان کرد: در سطح استان قم ۷۱۲ کلاس در مقطع ابتدایی مشغول آموزش و تعلیم به دانش آموزان سال اولی است البته لازم به ذکر است که در استان قم بیش از ۲۱ هزار نفر کلاس اولی وجود دارد.

وی در پایان این جلسه با رد پیشنهاد افزایش شهریه دانش آموزانی که به صورت متفرقه تحصیل می کنند، جلسه شواری آموزش و پرورش استان را بسیار مناسب توصیف کرد و افزود: جلسات راهبردی شورای آموزش و پرورش استان در راستای ارتقای سامانه آموزشی استان گام برمی دارد و بسیار بااهمیت است.

در پنجمین شورای آموزش و پرورش استان قم طرح ها و لوایح پیشنهادی اداره کل آموزش و پرورش استان مورد بررسی قرار گرفت و مصوبات این جلسه نیز جهت اجرا به دستگاه های مربوط ابلاغ شد.

انتهای پیام /گ/0/