داخلی     خبر     بین الملل
اقدام قابل تقدیر سوریه در بازداشت فتنه گران
  نیروهای امنیتی دولت سوریه در اقدامی قابل تقدیر هفت نفر از فتنه گران را بازداشت کردند.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۱۳
کد مطلب : 38486
اقدام قابل تقدیر سوریه در بازداشت فتنه گران
به گزارش آینده روشن، اخبار رسیده از دمشق پایتخت سوریه حاکی از آن است که نیروهای امنیتی این کشور هفته گذشته هفت استاد دانشگاه دانشکده شریعت اسلامی دمشق که به نشر و تبلیغ اندیشه های وهابی و ضد شیعی می پرداختند را بازداشت کرده اند.

در همین راستا یک منبع آگاه در سازمان اطلاعات و امنیت سوریه اعلام کرد: با زیرنظر گرفتن این هفت استاد وهابی، متوجه شدیم که با یکی از کشورهای عربی در ارتباط بوده اند و با وقاحت هر چه تمام تر به صورت علنی در سخنرانی و کلاس های درسی خود به نشر اندیشه و عقاید وهابیت و فضاسازی علیه شیعیان می پرداختند.

این منبع آگاه در ادامه افزود: این اساتید دانشگاه تلاش می کردند با ایجاد فضایی علیه جمهوری اسلامی ایران، این کشور را به تلاش برای ایجاد «هلال شیعی» در خاورمیانه متهم کنند.

این منبع امنیتی همچنین گفت: این هفت استاد دانشگاه همچنین در سخنرانی ها خود دولت سوریه را به حمایت از حوزه های علمیه شیعیان در شهرهای مختلف سوریه با هدف تقویت تشیع و موضع ایران متهم می کردند.

در پایان گفتنی است چهره های مختلف وهابی همواره با جوسازی علیه شیعیان، نسبت به گسترش و نفوذ اندیشه تشیع در سوریه هشدار داده و وجود حوزه های علیمه شیعی در مناطق مختلف سوریه به ویژه منطقه «سیده زینب (ع)» را به معنی تلاش برای نشر این اندیشه تلقی کرده اند. این چهره های وهابی بارها و بارها منطقه در سخنرانی های مختلف خود منطقه «سیده زینب (ع)» را «قم کوچک» نامیده اند. 

انتهای پیام /س/0