داخلی     خبر     سیاست
قصد حمله به اسرائیل را نداریم
در دوران غیبت امام عصر (عج) اداره جامعه در دست مجتهد عادل است
  خطيب نماز جمعه تهران با اشاره به رزمايش پيامبر اعظم(ص) 3 گفت: برخي رسانه‌ها در دنيا رزمايش عزيزان ما در خليج فارس و تنگه‌ هرمز را به گونه‌اي مطرح كردند كه گويي تهديدي براي كشورهاي همسايه و اسرائيل است اما ما با اسرائیل هم سر جنگ نداریم اما پاسخ تجاوز را می دهیم.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۸۷ ساعت ۱۷:۰۸
کد مطلب : 23626
قصد حمله به اسرائیل را نداریم
به گزارش آینده روشن به نقل از ايسنا، آيت‌الله امامي كاشاني امام جمعه موقت تهران در خطبه‌هاي اين هفته‌ نمازجمعه اظهار كرد: دشمنان جمهوري اسلامي يا اين رزمايش را غيرقانوني خواندند و يا گفتند تهديد است و يا گفتند چيز تازه‌اي نيست. به هر حال خواستند ايران را از نظر قانوني محكوم كنند و در برابر كشورهاي مختلف قرار بدهند و اين را دليلي مي‌دانستند كه نبايد بگذاريم ايران غني‌سازي را ادامه دهد.

وي افزود: همه مي‌دانند كه رزمايش در مرز ايران و محدوده‌ كشور قانوني است. اما اين‌كه مي‌گويند تهديد است به اين خاطر است كه ايران قدرت خود را در همه‌ امور به دست آورده است. به هر حال دشمنان جمهوري اسلامي هم بايد اين قدرت را بپذيرند؛ همانطور كه دنيا قبول دارد. بگويند در اين 30 سال جمهوري اسلامي براي كجا تهديد بوده جز آن‌ها كه خود تهديد كرده و خود عمل كرده‌اند. چطور صدام را به جان ايران انداختند. در افغانستان و عراق چه كردند و اين تاريخ و شناسنامه‌ آن‌هاست.

وي تصريح كرد: شناسنامه جمهوري اسلامي شفاف است. طي 30 سال گذشته به كجا دست‌اندازي كرده است؟ همه جنايت‌ها از شماست. مي‌گوييد مي‌خواهيم امنيت برقرار و با تروريسم مبارزه كنيم، اما دنيا هم مي‌داند كه همه‌ جنايات از شماست. ايران در اين مدت حتي يك تجاوز به يكجا نكرده است، پس تهديد كجاست و براي كدام كشور است. اين شما هستيد كه نه زبان‌تان، نه كارتان، نه قلم‌تان و نه تصميمات‌تان حساب و كتاب ندارد.

امام جمعه موقت تهران با تاكيد بر اين‌كه " چارچوب ايران، اسلام و قرآن است" گفت: قرآن به ما مي‌گويد كساني كه مسلمان نيستند اگر با دين‌تان نمي‌جنگند، كشورتان را اشغال نمي‌كنند و از كشور بيرون‌تان نمي‌كنند نسبت به آن‌ها نيكي كنيد. اگر يهودي همسايه‌ شماست كمكش كنيد و نسبت به او عدالت داشته باشيد. ايران نشان داده كه نسبت به كشورهاي اسلامي احساس وظيفه دارد. اين شعار و چارچوب قرآن است.

وي افزود: عمل به آن‌چه قرآن به ما سفارش كرده دست يك نفر است و آن مجتهد، عادل، جامع‌الشرايط، قرآن‌شناس و پايبند به دين است كه در تمام مسائل ديني با دقت و معرفت عمل مي‌كند و آن رهبر معظم انقلاب و ولي امر مسلمين است كه كار دست ايشان است. در عصر امام عصر دست امام زمان است كه اين را اجرا كند و در عصر غيبت دست ولي فقيه و اين يك حقيقت است.

امامي كاشاني ادامه داد: اين‌كه مي‌گوييد موشك‌هاي شهاب سه، دو هزار كيلومتر برد دارد و براي ورود به اسرائيل ساخته شده درست نيست. آن‌هايي كه حساب آدميت درباره‌شان مصداق ندارد اين حرف‌ها را مي‌زنند. ايران، اسرائيل را به نام يك كشور قانوني نمي‌شناسد زيرا غاصب است. چطور آمريكا و انگليس را مي‌شناسيم اما با اسرائيل هم سر جنگ نداريم و نمي‌خواهيم موشك را به او پرتاب كنيم؛ اما مي‌خواهيم بگوييم اگر اسرائيل بزند ما هم مي‌زنيم و اگر او تجاوز كند ما هم جوابش را مي‌دهيم.

وي گفت: خداي متعال به ما مي‌گويد ملتي كه با كشور شما و با دين و فرهنگ شما مي‌جنگد به آن‌ها نيكي نكنيد و با صميميت با آن‌ها رفتار نكنيد. اكنون هم بحث سلاح هسته‌يي در كار نيست. موضوع صنعت انرژي هسته‌يي است. اين شما هستيد كه اهل اين كارها هستيد. الان فضاي مذاكره است. ايران آماده مذاكره و اروپا هم آماده‌ مذاكره است و كشور ما امتحان خود را پس داده است. كارها بايد ديپلماتيك انجام شود.

وي خطاب به دشمنان اظهار كرد: اين شما هستيد كه در دنيا چيزي پيدا مي‌كنيد و با تبليغات سوء خود مردم را مسحور مي‌كنيد تا به اسرائيل غاصب و صهيونيست‌ها خوش‌خدمتي كرده باشيد. اين شما جنايتكاران هستيد كه از جنايت‌هاي آن‌ها حمايت مي‌كنيد. شما هم آخر عمرتان است. نتوانستيد كاري كنيد جز اين‌كه رسوايي بجا گذاشتيد و ان‌شاءالله به جهنم مي‌رويد.

خطيب نماز جمعه تهران با تاكيد بر اين‌كه " ملت‌ها مي‌دانند ايران تهديد نيست" گفت: عليه ايران جوسازي نكنيد اي دنياي دروغ، اسرائيل دروغ، كاخ سفيد دروغ حامي دروغ اگر بخواهيد به ايران تجاوز كنيد ايران هم آن‌چنان پاسخ شما را مي‌دهد كه پشيمان شويد.

وي با اشاره به درگذشت آيت‌الله اشتهاردي اضافه كرد: ايشان از بزرگان حوزه‌ علميه و فردي پارسا بودند و فرشتگان بال‌شان را زير پاي چنين عالماني باز مي‌كنند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود، گفت: خداي متعال در اسماء جلال و جمال محدود نيست و هر اسم زيبايي مي‌تواند نام خدا باشد. يكي از اين اسامي غيرت است كه تنوع معنا دارد؛ مانند غيرت مومن كه به غير خدا توجه نمي‌كند. خدا هم غيور است، يعني همه كمالات از اوست. انسان‌هاي كامل هم در غيرت مظهر خدا هستند و چون خدا غيور است گناهان و فواحش را تحريم كرده است.

امامي كاشاني با اشاره به فرا رسيدن ايام ماه رجب گفت: رجب ماه رحمت و استغفار است. در اين ماه خصوصا ايام اعتكاف از گناهان عذرخواهي كنيد و به امام زمان(عج) توسل كنيد زيرا امام عصر باب رحمت، غرق در خدا و غيرت محض است. به جوانان هم توصيه مي‌كنم براي كشور و مسلمين دعا كنند. اوضاع جهان اسلام اين است كه مي‌بينيد و احتياج به دعا و توسل دارد. به اين امر اهتمام كنيد حتما دست مبارك حضرت بالاي سر شماست.