خارجی     خبر     بین الملل
دبير شوراي‌عالي امنيت ملي:
دولت‌هاي اسلامي موضع هماهنگی علیه اسراییل بگیرند
  دبير شوراي‌عالي امنيت ملي با تاكيد بر اينكه دولت‌هاي اسلامي بايد موضع هماهنگ و منسجمي عليه رژيم صهيونيستي اتخاذ كنند، توقف تجاوز رژيم صهيونيستي و رفع محاصره غزه را خواستار شد.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۸۷ ساعت ۰۰:۳۴
کد مطلب : 27226
دولت‌هاي اسلامي موضع هماهنگی علیه اسراییل بگیرند
به گزارش آینده روشن، به نقل از دبيرخانه شوراي‌عالي امنيت ملي، سعيد جليلي در سفر به قطر امروز با شيخ حمد بن خليفه آل ثاني، امير قطر ديدار و گفت‌وگو كرد. 

در اين ديدار طرفين پيرامون آخرين تحولات غزه و حملات وحشيانه‌ رژيم صهيونيستي به مردم بي‌دفاع فلسطين و راه‌هاي توقف اين تجاوز تبادل‌نظر كردند. 

دبير شوراي‌عالي امنيت ملي، حمايت سياسي از مردم بي‌دفاع فلسطين را بديهي‌ترين و كوچك‌ترين وظيفه‌ انساني و اسلامي دولت‌هاي عربي و اسلامي دانست و بر قدرت هم‌انديشي كشورها در اين باره تاكيد كرد. 

جليلي با تاكيد بر اينكه دولت‌هاي اسلامي بايد موضع هماهنگ و منسجمي عليه رژيم صهيونيستي اتخاذ كنند، توقف تجاوز رژيم صهيونيستي به غزه و رفع محاصره مردم از جمله بازگشايي همه گذرگاه‌هاي نوار غزه به ويژه گذرگاه رفح را خواستار شد. 

به گزارش خبرگزاري فارس، شيخ حمد بن خليفه آل ثاني، امير قطر نيز در اين ديدار ضمن حمايت از مقاومت مردم فلسطين، ابتكار دولت قطر براي برگزاري اجلاس سران عربي را گامي ارزشمند به منظور هماهنگي مواضع كشورهاي عربي در قبال تجاوزات رژيم صهيونيستي دانست.