داخلی     خبر     انديشه
موعود 97 و «سرزمین‌های درگیر»
  نود و هفتمین شماره ماه‌نامه فرهنگی، اعتقادی، اجتماعی «موعود»، ویژه‌ موضوع «سرزمین‌های درگیر»، شماره فروردین 1388، منتشر شد.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۸۸ ساعت ۱۶:۵۷
کد مطلب : 28856
موعود 97 و «سرزمین‌های درگیر»
به گزارش آینده روشن، اسماعیل شفیعی سروستانی، سردبیر این ماه‌نامه سرمقاله‌ای با عنوان «برای او که عالی‌ترین است» نوشته است که در آن علاوه بر بررسی کارنامه «موعود» در سال گذشته به توضیح موضوع «سرزمین‌های درگیر» پرداخته است و توضیح داده است که: «از اولین شماره موعود در سال جدید، به «سرزمین‌های درگیر» خواهیم پرداخت. سرزمین‌هایی که حسب روایات و اخبار آخر الزمانی، در سال‌های ماقبل ظهور و در آستانه ظهور در آن واقعه شریف، نقش‌آفرین خواهند بود؛ خواه از وجه مثبت و همراهی یا عناد و کین‌ورزی.»

در بخش مقالات این شماره از موعود، «در آرزوی عدالت» نوشته ابراهیم شفیعی سروستانی، «اردن؛ دیروز امروز و آخر الزمان» نوشته مریک پاک آیین، «حمص»، نوشته فاطمه افخمی، «گفته‌ها و ناگفته‌ها درباره سفیانی»، به قلم محمود مطهری نیا، «بنی کلب و یاری سفیانی» اثر محدثه خوارزمی، «تروریسم سیاسی» نوشته عبدالله شهبازی، «جریان‌های شبه مذهبی در ایران و پس از صفویه» به قلم احمد دهدار، «حجامت در طب اسلامی» اثر سید عبد الله خلیلی و «باغ صاحبیه» اثر عبد الحسین ترکی منتشر شده است.

«شام در گذر تاریخ» و «رسول یار» عنوان دو گفت‌وگوی منتشر شده در این شماره است که به ترتیب با حجت الاسلام والمسلمین مهدی پور و آیت الله ناصری دولت آبادی انجام شده است.

از دیگر مطالب منتشر شده در موعود 97 می‌توان به «خوش آمد گل...»، «میهمان ماه»، «گزیده‌ای از اخبار جهان اسلام»، «نشانه‌های پایان»، «توصیه امام زمان(عج)»، «درسیرت پادشاهان»، «معرفت حیوانان» ،«لبخند یوسف»، «مناجات الراغبین» و «وادی یابس» اشاره کرد.

اسماعیل شفیعی سروستانی، مدیر مسئول و سردبیر «موعود» و ابراهیم شفیعی سروستانی، دبیر تحریریه آن است. نشانی موعود در اینترنت mouood.org است و آدرس این نشریه، تهران ـ صندوق پستی 8347 – 14155 است و علاقه مندان می توانند با شماره تلفن 66956167 یا نمابر 66956168 یا پست الکترونیک info@mouood.org با مسئولان این نشریه تماس برقرار کنند.