داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
مهریه‌هایی که وقف سلامت می‌شود
  آینده روشن- رئیس شورای انجمن خیرین سلامت خراسان رضوی با بیان اینکه بانوان دیار ما به خاطر ارادت خاص خود به امام رضا(ع) وقف‌های زیادی داشته‌اند، گفت: ما وقف مهریه را در کشور راه‌اندازی کردیم که در این راه گروه‌های کوچک و بزرگ شرکت کرده و مهریه خود را وقف سلامت کردند.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۰
کد مطلب : 76826
مهریه‌هایی که وقف سلامت می‌شود
مهریه‌هایی که وقف سلامت می‌شود
آینده روشن-آرزو حیدریان، رئیس شورای انجمن خیرین سلامت خراسان رضوی با حضور در تحریریه این خبرگزاری، با اشاره به شعار «مهربانی مردم برای مردم»، گفت: خیران از ما صداقت در کار می‌خواهند و دوست دارند زحمتی که کشیدند در جای مناسب به خود خرج شود.
وی، در خصوص بانوان واقف بیان کرد: از گذشته در دیار خود وقف بانوان را داشته‌ایم. مسجد گوهرشاد، وقف ماندگار بانو گوهرشاد است که مظهری برای بانوان این خطه هستند، بانوان نوغان نیز با وقف مهریه خود از شوهرانشان خواستند به تشییع پیکر مطهر امام رضا(ع) بروند.
حیدریان افزود: بانوان دیار ما به خاطر ارادت خاص خود به امام رضا(ع) وقف‌های زیادی داشته‌اند، ما وقف مهریه را در کشور راه‌اندازی کردیم که در این راه گروه‌های کوچک و بزرگ شرکت کرده و مهریه خود را وقف سلامت کردند.
وی با بیان اینکه بانوان معمولاً در کاری ورود پیدا می‎کنند که از آن حس رضایت قلبی داشته باشند، گفت: در سطح استان بانوان مختلفی داریم که به خاطر ارادت خود به امام رضا(ع) در حوزه‌های سلامت اجتماعی، روانی، معنوی و... کارهای خیر انجام می‌دهند. در شورای زنان بخشی از خیرین به‌دنبال این هستند که با استفاده از هنر، برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی خانواده کاری انجام دهند، در این خصوص تئاتر «پدرانه» با محوریت خانواده، کاری از شورای زنان مجمع خیرین سلامت استان است که برای گروه سنی نوجوان و جوان اجرا می‌شود و من به همه خانواده‌ها توصیه می‌کنم که به تماشای این تئاتر بروند تا فرهنگ تئاتر ترویج شود.
رئیس شورای انجمن خیرین سلامت خراسان رضوی عنوان کرد: در شورای زنان مجمع سلامت استان خراسان رضوی برای نصیحت از زبان هنر استفاده کردیم؛ چرا که امروزه نمی‌توانیم به‌طور مستقیم نصیحت کنیم، برای این کار از تئاتر پدرانه کمک گرفتیم. این تئاتر در سالن‌های آمفی تئاتر مدارس تیزهوشان برگزار شد و به نظر من، تأثیر تئاتر در جامعه بیش‌تر از نصحیت است.
تجلیل از تمامی بانوان واقف کشور در مشهد
حیدریان با بیان اینکه در مجمع شورای زنان خیرین سلامت، ترویج فرهنگ وقف مهریه را داریم، گفت: مجمع شورای زنان خیرین سلامت استان درصدد است که کتابی در خصوص بانوان واقف استان از گذشته تا به امروز را گردآوری کند. ما قصد داریم به کمک رسانه‌ها، این کار را در سطح ملی انجام دهیم و در طی مراسمی تمام بانوان واقف کشور را به مشهد دعوت کرده و از آن‌ها تقدیر کنیم.


انتهای پیام/138