داخلی     خبر     انديشه
«لالایی های انتظار» زمزمه نغمه انتظار مادران در گوش فرزندان
  نویسنده، به عنوان طرحی اولیه از لالایی های انتظار، مجموعه ای گردآورده که برای مادران، بسیار قابل استفاده است تا نغمه انتظار را، از همان روزهای اول تولد، در گوش فرزندان زمزمه کنند.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۷
کد مطلب : 61516
«لالایی های انتظار» زمزمه نغمه انتظار مادران در گوش فرزندان
به گزارش آینده روشن، نظر به اینکه طبق آموزه های معرفت دینی، حکومت و جامعه مهدوی آخرین حکومت و جامعه و نیز پایان تاریخ بشر می باشد، بجا و شایسته آن خواهد بود تا ذهنها و ضمیرها برای تقویه فرهنگ و مدل حکومت و جامعه مهدویت آماده شود. انتظار می رود که یکی از ابزارها و ظرفیت های که موجب تقویه و توانمندی فرهنگ انتظار، حکومت و جامعه مهدوی می شود، فرهنگ عامیانه خصوصا لالایی های مادرانه است.

بدین ترتیب مدیریت و رهبری لالایی ها و تولید و آفرینش لالایی های که هدف ظرفیت سازی ذهنی را برآورده سازد، یکی از روشها و ابزارهای خواهد بود که کمک در ذهنیت سازیها خواهد کرد.
"لالایی" ها، بیش از هر چیز توسط خود مردم، با زمینه های اعتقادی آنها ساخته و پرداخته و صیقلی شده اند. نویسنده، به عنوان طرحی اولیه از لالایی های انتظار، مجموعه ای گردآورده که برای مادران، بسیار قابل استفاده است تا نغمه انتظار را، از همان روزهای اول تولد، در گوش فرزندان زمزمه کنند.

در قسمتی از این کتاب آمده است:
لالا لالا گل پونه آقا خیلی مهربونه
اگه نیستش میون ما زما غافل نمی‌مونه
لالا لالا گل لاله فقیر تو کوچه می‌ناله
نزار و زار و بی‌حاله
اگه آقا بیاد، دیگه کسی اینجور نمی‌ناله
لالا لالا گل ارزن به هر کوی و به هر برزن
نمی‌مونه غم و حسرت به هر قلبی ز مرد و زن
لالا لالا گل آوشن آقا میاد چشات روشن
لبا خندون، زمین خرم دلا شادون، جهان گلشن
شایان ذکر است، "لالایی منتظران" سروده عبدالحسین فخاری در ۳۲ صفحه و شمارگان ۳ هزار نسخه ازسوی انتشارات نیا روانه بازار نشر شد.


پایان پیام/140
مرجع : شبستان