نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » سیاست

آیت الله مکارم شیرازی:

برخلاف تبلیغ سوء دشمن، شیعیان ایران علاقه خاصی به ‌قرآن دارند

۲۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۴

حضرت ‌آیت الله مکارم گفت: هنرهای قرآنی نشان می دهد که ایرانی ها علاقه مخصوصی به قرآن دارند، بر خلاف تبلیغات سوء و شیعه ستیزی که برخی انجام می دهند واقعا علاقه به قرآن زیاد است.

حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید عصر امروز در مراسم رونمایی از بزرگترین قرآن مطلای جهان با بیان این که حمایت از هنر به ویژه هنرهای قرآنی را وظیفه خود می دانیم، گفت: حرکت در مسیر قرآن ذخیره یوم المعاد خواهد بود.

وی افزود: هنرهای قرآنی ماندگار خواهد بود، ما از هنرهای قرآنی حمایت می کنیم و تجربه کردیم هرکاری که قرآنی باشد دارای برکت است، وقتی مشکلی پیش می آید و کار گره می خورد به سراغ قرآن می رویم که گره گشا است؛ این هنر اثر ارزشمندی است به ویژه در مقابل کسانی که می گویند شیعیان کاری به قرآن ندارند، بر این اساس معلوم می شود کاری که ما با قرآن داریم آن ها ندارند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که خوشبختانه در ایران کارهایی روی قرآن می شود که در جای دیگر نبوده و در کشور هم سابقه نداشته است، اظهار داشت: این کارها واقعا پر ارزش است.

وی ادامه داد: اثرها و هنرهای قرآنی نشان می دهد که ایرانی ها علاقه مخصوصی به قرآن دارند، بر خلاف تبلیغات سوء و شیعه ستیزی که برخی انجام می دهند واقعا علاقه به قرآن زیاد است و این اثر یکی از آن نمونه ها است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که امیدواریم درباره اثر و هنرهای قرآنی نشر خوبی صورت گیرد، ابراز داشت: با این نشر باید به همگان اعلام کرد که کارهای قرآنی مهمی صورت می گیرد.