داخلی     خبر     بین الملل
علمای بحرین تأکید کردند؛
نظام دیکتاتوری آل‎خلیفه مملو از فساد است
  علمای بحرین با انتقاد شدید از سیاست های سرکوبگرانه آل خلیفه، این نظام را دیکتاتوری و مملو از فساد عنوان کردند.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۱
کد مطلب : 66070
نظام دیکتاتوری آل‎خلیفه مملو از فساد است
علمای بحرین به مناسب دهمین سالگرد ارتحال علامه شیخ عبدالامیر الجمری از علمای این کشور پیامی صادر کردند.

در این پیام آمده است: علامه الجمری عمر شریف خود را در راه خدمت به مردم و وطن و امت و همه مستضعفان و محرومان صرف کرد، پدری دلسوز برای همه بود، دلی آکنده از مهربانی و عطوفت داشت، متفکر بزرگی به شمار می آمد، ایمان بزرگی در دل خود پرورده و در راستای صلاح و اصلاح دیگران فعالیت می کرد.

علمای بحرین افزودند: این عالم همانند ملت در پی حق علیه ظلم بود، درد مردم را به خوبی می شناخت، دغدغه وطن را داشت و زندگی سراسر عدالت و عزت و کرامت را برای همه شهروندان بدون توجه به مذهب و طایفه آنان مطالبه می کرد.

آنان تصریح کردند: نظام دیکتاتور مملو از فساد در قبال همه این خدمات، اقدام به حبس و شکنجه روحی شیخ الجمری کرده و هر که از افکار ایشان پیروی می کرد را با قتل و حبس و تبعید و شکنجه مواجه ساخت.

علمای بحرین با اشاره به نتایج این سیاست اظهار داشتند: کشور هیچگاه با این سیاست ها به آرامش و ثبات نخواهد رسید. همه جهانیان اذعان دارند که ملت بحرین با صداقت در پی راه حل سیاسی است. بحرین در دوره کوتاهی در آرامش و ثبات کامل قرار داشت تا اینکه نظام به وعده های خود عمل نکرد و بر این اساس بود که مردم بحرین برای بازپس گیری حقوق مبتنی بر ارزش ها بپا خواستند.

در بخش پایانی این پیام آمده است: بحرین با ارتش های خارجی و سلاح و مشت آهنین به ثبات نخواهد رسید و وحدت ملت سبب بازسازی و پیشرفت و امنیت و ثبات کشور می شود. نظام نیز چاره ای جز روی آوردن به راه حل سیاسی و گفت وگو با رهبران مردم و اجرای همه پرسی ندارد.

خبرنگار:محمدرضا جایروند