داخلی     خبر     سیاست
عقلای جامعه با الحاق ایران به FATF مخالفت خواهند کرد
  عضو کمیسیون امنیت ملی نهم گفت: عده‌ای با جوزدگی درباره الحاق ایران به FATF سخن می‌گویند، در حالی که اگر مفاد آن، خوب تشریح شود، عقلای جامعه با آن مخالف خواهند بود.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۱
کد مطلب : 71308
عقلای جامعه با الحاق ایران به FATF مخالفت خواهند کرد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، ابراهیم آقامحمدی نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس نهم با اشاره به بررسی مجدد لایحه الحاق ایران به FTAT در شورای نگهبان گفت: تعاریف صورت گرفته در FATF برای نظام‌های حقوقی کشورهای مختلف،‌ متفاوت است.

وی ادامه داد: کشورهایی که به دنبال تسلط بر کشورهای دیگر هستند ملت‌هایی که به دنبال حفظ امنیت ملی و دفاع از منافع خود هستند متجاوز و حامی تروریسم جهانی می‌خوانند تا جلوی حق‌طلبی آنها را گرفته و مانع از دفاع کشورهای مستقل از حق خودشان شوند.

آقامحمدی گفت: برخی مواد مندرج در FATF در صورتی که بدون قید و شرط پذیرفته شود با اصل حمایت جمهوری اسلامی ایران از نهضت‌های آزادی‌خواه مغایرت دارد، از این‌رو باید در پذیرش بخش‌هایی از آن قیدهایی زده شود.

وی افزود: در صورت پذیرفتن FATF به صورت کامل ما در داخل و در تعامل با نهادهایی چون سپاه و برخی دستگاه‌های دولتی مشکل پیدا می‌کنیم، از این رو باید بندهایی از آن مستثنی شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم گفت: عده قلیلی هستند که با جوزدگی درباره الحاق ایران به FATF سخن می‌گویند و در حالیکه عاری از تخصص لازم هستند و اطلاعات کافی درباره آن ندارند کشور را تشویق به پیوستن به آن می‌کنند در حالی که اگر مفاد FATF خوب تشریح شود، قطعاً عقلای جامعه با آن مخالف خواهند بود.