داخلی     خبر     بین الملل
در اشاره به بحران اقتصادی
اردوغان: مشکل من و حزبم نیستیم، هدف ترکیه و اسلام است
  رییس جمهور ترکیه با اشاره به حملات اقتصادی علیه کشورش اعلام کرد: مشکل من و حزبم نیست بلکه هدف ترکیه و اسلام است.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۵
کد مطلب : 70688
اردوغان: مشکل من و حزبم نیستیم، هدف ترکیه و اسلام است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه اعلام کرد: امنیت ترکیه تنها محدود به مرزهایش نیست بلکه امنیت هرجا که یک برادر مورد تهدید قرار گیرد، باید تامین شود.

وی با اشاره به بحران فعلی در اقتصاد این کشور در نتیجه اختلافات با آمریکا ادامه داد: ما باید در سیاست، دیپلماسی، اقتصاد، تجارت و تکنولوژی قوی باشیم در غیر این صورت آنها حتی یک روز اجازه نخواهند داد که ما در این جهان زندگی کنیم. اگر ما کوچکترین نشانه‌ای از ضعف از خود نشان دهیم آنها همچون لاشخورها برای نابودی ما می‌آیند.

اردوغان در ادامه اظهاراتش تاکید کرد: مساله آنها رئیس‌جمهور و یا حزب عدالت و توسعه نیست بلکه هدف آنها ترکیه و اسلام است.

او ادامه داد: ترکیه مسئولیت تمدن بزرگ، تاریخ دیرینه و بشریت بزرگ را برعهده می‌گیرد. من از شما انتظار دارم در مسیر توسعه کشور گام بردارید.

همچنین بنعالی ییلدیریم، نخست وزیر پیشین ترکیه و رئیس پارلمان این کشور که در این مراسم شرکت کرده بود گفت: برخی تلاش می‌کنند که وحدت ترکیه را برهم زنند اما هرگز قادر به انجام این کار نخواهند بود. در ترکیه کودتاهای اقتصادی و سیاسی از جمله کودتای ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶ توسط خائنان انجام گرفته است اما این کودتاها هرگز ثمری به همراه نداشته و در آینده نیز نخواهد داشت.

او در ادامه اظهاراتش از دولت واشنگتن خواست که تلاش‌های جدیدی برای عادی سازی روابط با ترکیه به کار گیرد.