داخلی     نمايه     انديشه
درس ششم از "نگین آفرینش" درسنامه معارف مهدویت:
غیبت امام زمان(عج) و علل آن
  کتاب "نگین آفرینش" درسنامه دوره مقدماتی معارف مهدویت به قلم محمد مهدی حائری پور، مهدی یوسفیان و محمد امین بالادستیان از سوی مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم منتشر شد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۴۱
کد مطلب : 55298
غیبت امام زمان(عج) و علل آن
به گزارش آینده روشن، کتاب نگین آفرینش درسنامه دوره مقدماتی معارف مهدویت است که به روشی آموزشی برای دانش پژوهان عرصه امامت و مهدویت و علاقه مندان به مطالعه در این عرصه طراحی شده است.

این درسنامه شامل پانزده درس می باشد که هر کدام از این دروس جداگانه مباحث تخصصی مهدویت را بیان می کند در این نوشته در ادامه معرفی این کتاب به بررسی درس چهارم این درسنامه معارف مهدویت می پردازیم.

سرفصل درس ششم این درسنامه «غیبت امام زمان(عج) و علل آن» است که به مباحثی همچون:« آشنایی با غیبت امام زمان»«آشنایی با حکمت ها و علل غیبت امام زمان(عج)»« غیبت»«مفهوم غیبت»«پیشینه غیبت»«فلسله غیبت»«تادیب مردم»«استقلال و نبودن تحت پیمان دیگران»«آزمایش مردم»«حفظ جان امام»«انواع غیبت»«غیبت کوتاه مدت»«غیبت بلند مدت» می پردازد.

در ادامه چکیده ای از این درس را با هم از نظر می گذرانیم:
*امام عصر(عج) محور هستی و واسطه همه فیوضات الهی به دیگران است
*اعتقاد به ظهور و آمدن حضرت روح امید و نشاط و پویایی را در جامعه می دمد.
*امام عصر نسبت به جریان امور مسلمین اشراف دارد و از مکتب شیعه پاسداری می کند.
با توجه به اشراف حضرت بر کارها و عرض اعمال مردم به حضور حضرت، این اعتقاد اثر تربیتی جدی در اصلاح و خودسازی مردم دارد.


شایان ذکر است که کتاب "نگین آفرینش" درسنامه معارف مهدویت از سوی مرکز تخصصی مهدویت و بنیاد فرهنگی مهدی موعود منتشر شده است.

علاقه مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند با شماره ۷۷۳۷۸۰۱ و با پیش شماره ۰۲۵۱ تماس و یا به وب سایت www.imammahdi-s.com مراجعه کنند.

انتهای پیام/ن/۴۳