داخلی     خبر     انديشه
آیت الله العظمی نوری همدانی:
حفظ انقلاب از اوجب واجبات است/ مدیریت صحیح راه برون رفت از مشکلات است
  حضرت آیت الله نوری همدانی،‌ مدیریت صحیح را راه برون رفت از مشکلات دانسته و افزودند: وحدت و انسجام و اعتماد به مردم و توان داخلی و بی اعتمادی به دشمن می‌تواند در موفقیت کشور اثر گذار باشد.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۰
کد مطلب : 69158
حفظ انقلاب از اوجب واجبات است/ مدیریت صحیح راه برون رفت از مشکلات است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری «حوزه»، حضرت آیت الله نوری همدانی در دیدار اساتید سطوح عالی حوزه های علمیه قم، مشهد، تهران و اصفهان،‌ حفظ و نگهداری انقلاب اسلامی را از اوجب واجبات دانستند.

این مرجع تقلید یکی از ثمرات انقلاب اسلامی را ولایت فقیه دانسته و افزود تمام تلاش ولی فقیه حل مشکلات و حفظ عزت مردم است.

ایشان مدیریت صحیح را راه برون رفت از مشکلات دانسته و افزودند: وحدت و انسجام و اعتماد به مردم و توان داخلی و بی اعتمادی به دشمن میتواند در موفقیت کشور اثر گذار باشد.

معظم له با اشاره به این که الحمدلله حوزه های علمیه انقلابی هستند و باید انقلابی باقی بمانند، اظهار کردند: حوزه انقلابی در درجه اول نیاز به فقیه دارد، یک فقیه هم باید در عرصه فقاهت کار کند و هم جهاد.

ایشان با تقسیم بندی دهگانه فقه گفتند: نیاز فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، قضایی، اعتقادی، عبادی، اخلاقی و موارد دیگر همه برای سعادت انسان و هدایت انسان در فقه بیان شده است.

ایشان بی تفاوتی و سستی را عامل عقب ماندگی دانسته و بیان داشتند: یک عالم باید زمان شناس باشد فریاد گر باشد حرف مردم را بیان کند دشمن از صدای فقیه در هراس است و در طول تاریخ فقهای ما در دو جبهه فقه و جهاد حضور داشته اند و اهل مبارزه بوده که کتاب شهدا الفضیله نمونه ای از این علما هستند.