داخلی     خبر     بین الملل
آیت الله مدرسی:
امام حسین(ع) و خونهای ریخته شده در کربلا منجی بشریت هستند
  آیت الله مدرسی از علمای عراق تأکید کردند که جهان در وضع نامطلوبی بسر برده و برای نجات باید از امام حسین(ع) و خونهای ریخته شده در کربلا بهره گیرد.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۸
کد مطلب : 72695
امام حسین(ع) و خونهای ریخته شده در کربلا منجی بشریت هستند
به گزارش آینده روشن  آیت الله «سید محمد تقی مدرسی» از مراجع تقلید شهر مقدس کربلا در سخنانی نسبت به گسترش بحران های روزافزون بشری هشدار دادند و گفتند: جهان کنونی شاهد طغیان در علم است که با نقص حکمتی مواجه بوده که انسان را به سوی هدف صالح و مشروع سوق می دهد.

ایشان افزودند: جهان از آنچه دارد به خود می بالد اما همه این دستاوردها نمی تواند سعادت و صلح را محقق کند زیرا از حکمت به دور است و مشکل دیگری نیز به آن اضافه شده که پوپولیسم نامیده می شود و در جهان به ویژه آمریکا در حال انتشار است.

آیت الله مدرسی تصریح کردند: پوپولیسم یک اندیشه خبیثی است که امنیت و روند بشری را در معرض خطر قرار داده و سیاست جدایی میان ملت ها و کشورها را به همراه دارد.

این مرجع تقلید با اشاره به فرارسیدن زیارت میلیونی اربعین حسینی اظهار داشتند: امام حسین(ع) چراغ هدایت و کشتی نجات جهانیان است. آیا معنای این حقیقت را می فهیم؟ آیا در هنگام زیارت ایشان به این واقعیت پی می بریم؟ آیا این نوری که از آفتاب بزرگتر است فقط در یک مکان طلوع می کند؟

ایشان ادامه دادند: باید این مساله را درک کنیم که امام حسین(ع) و نهضت ربانی و خون های پاک ریخته شده در رکاب ایشان نجات دهنده بشریت از این سردرگمی و بحران هاست.

آیت الله مدرسی تأکید کردند که عراق باید نمادی از نمادهای این امام شهید باشد و ملت عراق در روزهای آتی پرچم های حسینی را به اهتزاز درمی آورند و میلیون ها زائر در کربلا گردهم آمده و برخی از آنان نقش بزرگی در اطعام و به نمایش گذاشتن چهره زیبایی از کرامت و ایثار را ایفا می کنند.

این مرجع تقلید افزودند: سوالی که مطرح می شود اینست که آیا آثار این پدیده در رفتار و زندگی مردم نمایان است؟ آیا مسئولان در این کشور واقعا حسینی شده اند و حسینی زندگی کردن و پاک و صادق و فداکار ماندن را فراگرفته اند؟

ایشان خاطرنشان ساختند: ما در عراق همانند سایر کشورها به حکمت جهت مشخص شدن مسیر و اهداف نیاز داریم. ما کتاب خدا و سیره نبوی و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و حوزه های علمیه را داریم، پس آیا سزوار است آنها را با قوانینی مبدل کنیم که توسط اشخاص نوشته شده است؟

آیت الله مدرسی با اشاره به اینکه فراموش کردن خود و ارزش ها سبب تباه شدن جامعه می شود، گفتند: مسئول فقط کسی نیست که پست نخست وزیری و نمایندگی پارلمان را داشته باشد بلکه همه ما مسئول هستیم و باید مسئولیت خود را به خوبی انجام دهیم.

.............

پایان پیام /
مرجع : ابنا