داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
محقق حوزه مهدویت تاکید کرد؛
لزوم پرداختن به مباحث ضروری مهدویت
  آینده روشن-محقق حوزه مهدویت گفت: «به‌جای سرگرم‌شدن به ملاقات‌گرایی، به‌دنبال رضایت امام زمان(عج) باشیم و به‌جای گفتن مسائل غیرضروری به مباحث ضروری مهدویت بپردازیم.»
Share/Save/Bookmark
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
کد مطلب : 77005
لزوم پرداختن به مباحث ضروری مهدویت
لزوم پرداختن به مباحث ضروری مهدویت
آینده روشن- کارگاه یک‌روزه آشنایی با معارف مهدویت ویژه استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت به همت حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی توسط حجت‌الاسلام جواد نصرالله‌پور محقق حوزه مهدویت در این دانشگاه برگزار شد.
محقق حوزه مهدویت در این کارگاه به ذکر آسیب‌های عمده حوزه مهدویت پرداخت و انتظار منفی، ارائه چهره خشن از امام عصر، ملاقات‌گرایی، تعیین وقت برای ملاقات و مطابقت‌دادن علایم با حوادث ظهور و بحث‌های غیرضروری مهدویت را ازجمله آسیب‌های عمده این حوزه برشمرد.
نصرالله‌پور علاوه بر آسیب‌شناسی این موارد به راهکارهای لازم برای ترویج معارف ناب مهدوی اشاره کرد و ازجمله به شاخص‌های انتظار مثبت و بیان جلوه‌های محبت مهدی موعود پرداخت.
امام جمعه شهرستان ارزوئیه افزود: «به جای سرگرم‌شدن به ملاقات‌گرایی، به‌دنبال رضایت امام زمان(عج) باشیم و به‌جای گفتن مسائل غیرضروری به مباحث ضروری مهدویت ازجمله حکومت امام زمان(عج) که قطعاً ذکر شرایط آن موجب جاذبه مباحث مهدوی است، بپردازیم، چراکه ظهور حاکمیت عدل است و در این زمینه به‌جای توضیح علائم ظهور به ذکر شرایط ظهور و این نکته که خودسازی و جامعه‌سازی شرط اصلی ظهور است، بپردازیم.»
وی اثرگذاربودن را دارای اهمیت دانست؛ چراکه از دلایل اصلی غیبت کمبود یار و از شرایط اصلی ظهور وجود یاران منتظر است.


انتهای پیام/138