داخلی     خبر     بین الملل
با موضوع نقش پیروزی محور مقاومت در وحدت امت اسلامی؛
سیزدهمین اجلاسیه علمای جهان اسلام در کشور سوریه برگزار می‌شود
  سیزدهمین اجلاسیه علمای جهان اسلام با موضوع نقش پیروزی محور مقاومت در وحدت امت اسلامی در کشور سوریه تحت اشراف دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در سوریه برگزار می شود.
Share/Save/Bookmark
جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۰
کد مطلب : 67907
سیزدهمین اجلاسیه علمای جهان اسلام در کشور سوریه برگزار می‌شود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری«حوزه»، سیزدهمین اجلاسیه علمای جهان اسلام با موضوع نقش پیروزی محور مقاومت در وحدت امت اسلامی در کشور سوریه تحت اشراف دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در سوریه برگزار می شود .

به گزارش واحد روابط عمومی دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در کشور سوریه حجت الاسلام و المسلمین خدایار ناصری دبیر سیزدهمین اجلاسیه علمای جهان اسلام از برگزاری سیزدهمین دوره این همایش در کشور سوریه با موضوع «نقش پیروزی های محورمقاومت دروحدت امت اسلامی» در تاریخ دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ هجری شمسی مصادف با ۱۶ جمادی الثانی هجری قمری در محل سالن همایش های فندق القیصر دمشق خبر داد.

دبیر سیزدهمین اجلاسیه علمای جهان اسلام در سوریه در رابطه با جزئیات این اجلاسیه و میهمانان آن گفت : این اجلاسیه در صبح روز دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ در محل سالن همایش های فندق القیصر دمشق با حضور و سخنرانی آیت الله اراکی رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، آیت الله تسخیری مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین الملل و آیت الله اعرافی رئیس جامعه المصطفی(ص) العالمیه و حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی اشکذری نماینده ولی فقیه در کشور سوریه و نزدیک به 300 تن از علمای شیعه و اهل سنت کشورهای سوریه، عراق، لبنان، ایران و بحرین برگزارخواهد شد.

حجت الاسلام ناصری در پاسخ به سوالی مبنی بر علت تغییر زمان اعلام شده، برای برگزاری این اجلاسیه اظهار داشت: زمان برگزاری این همایش در تاریخ ۲۴ دی ماه اعلام شده بود، و لکن با توجه به تحولات اخیر منطقه و تغییر زمان سفر وزیراوقاف کشور سوریه به کشور ایران و درخواست واهتمام بسیار زیاد ایشان بر حضور در این اجلاسیه و با نظر مثبت و مساعدت نماینده ولی فقیه در کشور سوریه زمان برگزاری این اجلاسیه تغییر پیدا کرد و طبق اعلام جدید در تاریخ چهاردهم اسفند ماه برگزارخواهد شد .

وی در پایان با اظهار امیدواری به نتایج خوب و مفید این اجلاسیه از علماء، مسئولین ، مؤسسات ، دفاتر مراجع و به ویژه از وزارت داخلی و وزارت اوقاف دولت سوریه که در اجرای هرچه بهتر این همایش همکاری های لازم را دارند تشکر کرد .