داخلی     خبر     انديشه
آموزش مهدویت و سبک زندگی اسلامی در اندیمشک
  آینده روشن ـ کلاس مهدویت، آموزش سبک زندگی اسلامی و حفظ قرآن برخی از دوره‌های مؤسسه فرهنگی هنری بیت الاخضر زینبی(س)اندیمشک در ایام تابستان است.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۳
کد مطلب : 75827
آموزش مهدویت و سبک زندگی اسلامی در اندیمشک
به گزارش آینده روشن عذرا جعفری، مدیر مؤسسه فرهنگی هنری بیت الاخضر زینبی(س)اندیمشک در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان با اشاره به برنامه‌های تابستانی این مؤسسه گفت: در حال حاضر روزهای چهارشنبه دو کلاس مهدویت و سبک زندگی اسلامی و روزهای زوج دوره حفظ قرآن کریم در این مؤسسه دایر است. علاوه بر آن آموزش هنر نیز برای بانوان در ایام هفته در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به کلاس مهدویت گفت: اغلب شرکت‌کنندگان این کلاس دختران جوان و نوجوان هستند و در آن پیرامون شرایط یک فرد منتظر صحبت می‌کنیم. اهمیت شناخت امام عصر(عج) برای فرد منتظر، رعایت اخلاق و ایمان از مهم‌ترین شرایط فرد منتظر است.

مدیر مؤسسه فرهنگی هنری بیت الاخضر زینبی(س)اندیمشک درباره کلاس سبک زندگی اسلامی نیز اظهار کرد: این کلاس در حقیقت آموزش آیین خانواده‌داری و همسرداری برای دختران جوان است. با توجه به اینکه مشکل اصلی ما در حال حاضر این است که روش زندگی صحیح را نمی‌دانیم در این کلاس تلاش می‌کنیم روش‌های اسلامی و قرآنی آداب زندگی را به دختران جوان آموزش دهیم.

جعفری افزود: در دوره حفظ نیز آموزش حفظ جزء ۳۰ برای مقاطع مختلف سنی آغاز شده و هر یک از بانوان به تناسب زمان و استعداد خود موفق به حفظ بخشی از سوره‌های قرآن کریم شده‌اند.

این فعال فرهنگی در پایان با تصریح به وجود پاره‌ای از مشکلات مالی در مؤسسه گفت: متأسفانه هیچ نهادی از این مؤسسه حمایت نمی‌کند. توان این مؤسسه بسیار بالاست اما با توجه به ظرفیت مالی در سطح محدودی فعالیت می‌کنیم.

انتهای پیام/141