داخلی     خبر     بین الملل
اعتصاب زنان زندانی فلسطینی در اعتراض به نصب دوربین‌های مداربسته
  زنان فلسطینی که در زندان «هشارون» رژیم صهیونیستی محبوس هستند در اعتراض به نصب دوربین‌های مداربسته در حیاط این زندان، 35 روز است که وارد حیات آن نشده‌اند.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۰
کد مطلب : 72361
اعتصاب زنان زندانی فلسطینی در اعتراض به نصب دوربین‌های مداربسته
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس،‌ رژیم صهیونیستی مدتی پیش در حیاط زندان زنان فلسطینی به نام «هشارون» دوربین‌های مداربسته کار گذاشته و این موضوع، تحرکات روزانه را برای آنها سخت کرده است.

بر اساس گزارش «فلسطین‌الیوم»، کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی اعلام کرد زنان فلسطینی در این زندان ۳۵ روز است که در اعتراض به دوربین‌های کار گذاشته شده وارد حیاط زندان نشده‌اند و مدیر زندان بیشتر از یک بار با آنها مذاکره کرده تا حداقل این دوربین‌ها هر روز دو ساعت و نیم روشن باشد اما آنها با این موضوع مخالفت کرده‌اند.

نماینده این کمیته در ادامه گفت اوضاع روحی و شرایط زنان زندانی بی‌نهایت سخت و نگران‌کننده است زیرا آنها از به دلیل تعداد زیاد، دچار کمبود جا و عدم راحتی در تنفس هستند.

وی سپس اعلام کرد اسرای زن بیش از ۸۰۰ ساعت متوالی است که در داخل زندان باقی مانده‌اند و بیرون نیامده‌اند؛ اکنون بوی شدید نَم و نیز پخت و پز به دلیل بسته بودن درهای زندان فضا را پر کرده است.

این نماینده تأکید کرد کار گذاشتن دوربین‌های مداربسته در حیاط زندان، آزادی آنها را می‌گیرد؛ آنها دیگر نمی توانند هنگام وضو برخی لباس‌های خود را دربیاورند، علاوه اینکه به هوا، نور خورشید، تحرک و ورزش آزادانه نیاز دارند. باید توجه کرد آشپزخانه و حمام نیز در حیاط قرار دارد.

در حال حاضر حدود ۶۵۰۰ اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی وجوددارند که در بین آنها ۵۸ زن، ۳۰۰ کودک، ۱۸۰۰ اسیر بیمار و ۵۰۰ بازداشت موقت یا اداری وجود دارند.