داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
رئیس پژوهشکده مهدویت:
راهبرد نظام تبیین علمی اندیشه مهدویت در جامعه است
  رئیس پژوهشکده مهدویت گفت: راهبرد نظام اسلامی، تبیین علمی اندیشه مهدویت در میان قشرهای مختلف جامعه است و در همین زمینه دانشگاه ها و حوزه های علمیه استعدادهای پژوهشی خود را به کار گرفته اند.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۰
کد مطلب : 68221
راهبرد نظام تبیین علمی اندیشه مهدویت در جامعه است
به گزارش پایگاه طلاع رسانی آینده روشن به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید مسعود پور سید آقایی در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه قم افزود: ارتقاء جایگاه مهدویت نیازمند بیان کارکردهای این اندیشه متعالی در جامعه است و به همین منظور هرساله همایش بین المللی دکترین مهدویت برگزار می شود.
وی بیان کرد: چهاردهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت با حضور بیش از صد اندیشمند این حوزه از داخل و خارج کشور روز های ششم و هفتم اردیبهشت ماه جاری با موضوع مهدویت محور مشترک مذاهب اسلامی در مدرسه علمیه امام کاظم (ع) قم برگزار شد و اندیشه های فرق مختلف اسلامی در این خصوص مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
وی ادامه داد: اندیشه مهدویت، جوامع اسلامی را به سمت سعادت و دور شدن از وابستگی به کفار هدایت می کند و به همین دلیل است که مستکبران جهانی با آن مخالف هستند، چرا که نابودی خود را در گسترش این اندیشه می دانند.
پور سید آقایی گفت: این اندیشه تحول آفرین است و می تواند زمینه ساز حرکت های سیاسی و انقلاب ها باشد، بنابراین نیاز است که ابعاد مختلف آن مورد بررسی علمی و پژوهشی اندیشمندان جهان اسلام قرار گیرد.
وی افزود: گفت و گو در خصوص مباحث مهدویت باید در دانشگاه های جهان اسلام و مراکز علمی داخل کشور بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و منابع پژوهشی در رابطه با این موضوع، تدوین شود.
وی ادامه داد: اندیشه مهدویت مرگ متکبران و ظالمان جهان را درپی دارد و در صورت ترویج آن در جهان اسلام، دیگر مسلمانان سلطه افراد فاسد بر حکومت کشورهایشان را تحمل نخواهند کرد.