داخلی     خبر     سیاست
خطیب جمعه قم:
همچنان ایستاده‌ایم و تسلیم نمی‌شویم
ملت در مقابل تحریم‌ها تحمل و تقوا داشته باشد
  خطیب جمعه قم گفت: باید با تحمل گرانی‌ها و تحریم‌ها به دشمنان بفهمانیم که با وجود تمامی تحریم‌هایی که از ابتدای انقلاب با آنها مواجه بوده‌ایم همچنان ایستاده‌ایم و تسلیم نمی‌شویم.
عکاس :
Share/Save/Bookmark
جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۰۷
کد مطلب : 55711
آیت الله رضا استادی
آیت الله رضا استادی
به گزارش آینده روشن، آیت الله رضا استادی در جمع نمازگزاران جمعه قم در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) افزود: بخشی از گرانی‌های موجود در جامعه به دلیل تحریم هاست از این رو ملت باید در مقابل این تحریم‌ها تحمل و تقوا داشته باشد. 
 
وی ابراز داشت: دولت نیز باید در برابر تحریم ها برنامه ریزی هایی داشته باشد که تحریم ها کمترین فشار و اثر را به مردم وارد کنند اما باز هم مردم باید با تقوای خود مشکلات را تحمل کنند.

وی اظهار
ممکن است مدیریت ناقص و بی تدبیری ها بر گرانی ها بیفزاید
داشت: ممکن است مدیریت ناقص و بی تدبیری ها بر گرانی ها بیفزاید لذا مدیران ذیربط نیز می باید با یکدیگر هم فکری و انسجام داشته باشند و راه چاره ای برای گرانی ها بیندیشند.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه گفت: شرایط کشوری به گونه ای است که برخی افراد باید در مبادلات خود سود کمتری را مدنظر داشته باشند و توزیع کنندگان عمده نیز باید در ارائه کالا به توزیع کنندگان خُرد تقوا را رعایت کنند.

آیت الله استادی در بخش دیگری از خطبه ها گفت: نظر رهبر معظم انقلاب بر این است که در نظام اسلامی نباید فرد بی سواد داشته باشیم و اکنون که شرایط
در نظام اسلامی نباید فرد بی سواد داشته باشیم
برای باسواد شدن بی سوادان لازم است باید مردم از کلاس های نهضت سواد آموزی استقبال کنند.

وی با اشاره به فرارسیدن هفته نیروی انتظامی گفت: بخش مهمی از وظیفه این نیرو انجام نهی از منکر است و این بخش از وظایف نیروی انتظامی همواره مورد تایید مراجع عظام و رهبر معظم انقلاب بوده است.

خطیب جمعه قم ادامه داد: نیروی انتظامی در جریان مبارزه با منکرات نباید به مانع تراشی ها و عدم همکاری ها توجه داشته باشد البته ما مخالف فرهنگ سازی برای مبارزه با منکرات نیستیم اما نهی از منکر نیروی انتظامی باید بعنوان یک وظیفه فرهنگی در جامعه مطرح باشد. 

انتهای پیام /گ/0/