داخلی     خبر     سیاست
بیانیه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران:
رئیس‌جمهور با استفاده از نیروهای انقلابی با رانت، بی تحرکی و ناکارآمدی مبارزه کند
  جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران طی بیانیه‌ای ضمن حمایت از مواضع انقلابی رئیس‌جمهوری به وی پیشنهاد داد با استفاده از نیروهای مخلص انقلابی به مبارزه با رانت و بی تحرکی و ناکارآمدی بپردازد.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۴
کد مطلب : 69942
رئیس‌جمهور با استفاده از نیروهای انقلابی با رانت، بی تحرکی و ناکارآمدی مبارزه کند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران طی بیانیه‌ای ضمن حمایت از مواضع انقلابی رئیس‌جمهوری به وی پیشنهاد داد با استفاده از نیروهای مخلص انقلابی به مبارزه با رانت و بی تحرکی و ناکارآمدی بپردازد.

متن این بیانیه در ادامه آمده است:

« آن چه امروز از بررسی فضای کلی کشورعزیزمان مشاهده می‌کنیم ، در چشم ما تکرار وقایعی است که طعم تلخ آن را مدتی نچندان دور به ملت ایران چشانده اند. در زمانی که نتیجه برجام و مذاکرات آقایان برای مردم تقریبا هیچ بوده و فقط زیرسوال رفتن بخشی از استقلال نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است و مردم از ناکارآمدی سیاست‌ها و تیم اقتصادی دولت رنج می‌برند و گرانی به طور بی سابقه به مستضعفین جامعه فشار می آورد، سکوتی مطلق از طرف دولت حاکم است.

ساکنان اتاق بازرگانی که از حامیان سرسخت آقای روحانی بوده اند امروز از این گله مندند که چرا دولت هیچ توجهی به مطالبات آن ها ندارد. اقشار مختلف جامعه از وضعیت قیمت‌ها عصبانی شده اند. بسیاری از تحلیل‌گران این وضع نامناسب را دراثر تحریم‌ها و یا صرفا ناکارآمدی دولت نمی‌دانند و معتقدند جریانی صاحب قدرت و نفوذ در نظام در صدد ایجاد نارضایتی مردم از نظام است.

در روزگاری که نه سکه و نه دلار معامله نمی‌شوند و هیچ نهادی قیمت واقعی آن را تعیین نمی‌کند با سخنرانی‌های انقلابی شده آقای روحانی قیمت سکه و دلاری که معامله نمی‌شود ناگهان به طور سرسام آور و غیرقابل باور با افزایشی چند برابری مواجه می‌شود. ناگهان از طرف ترامپ پالسی جهت مذاکره مجدد داده می‌شود و قیمت سکه ای که معامله نمی‌شود، حدود یک میلیون تومان کاهش پیدا می‌کند.

به مردم این گونه القا می‌شود که با سخن مذاکره با آمریکا دلار و سکه کاهش قیمت داشتند دقیقا مشابه همان جو سنگینی که قبل از برجام به وجود آوردند. ترامپ پس از ممنوعیت ورود ایرانی‌ها و تحریم های جدید و پاره کردن برجام، امروز از مذاکره بدون پیش شرط سخن می‌گوید و ساعاتی بعد مایک پمپئو شروط مذاکره با ایران را بیان می‌کند. مشاهده می‌کنیم که عده زیادی از اصلاح‌طلبان و کارگزاران سخن از جام زهری دوباره می‌گویند.

در سال ۹۲ آقایانی که امروز سرکار هستند گفتمان غالب جامعه را به سمتی بردند که مردم مذاکره و دادن امتیاز و تسلیم شدن را معجون شفابخش وضعیت آن روز خود بدانند. نام این اعمال را چه خیانت بدانیم چه جهالت قطعا سوزاننده منافع ملی و نابود کننده کشور ایران است. در عمل شرطی سازی جامعه اتفاق می افتد، همه نیازها و مشکلات کشور به مذاکره با آمریکا ربط داده میشود ،با موضعی انقلابی شرایط بدتر «نشان داده می‌شود» و با پالسی از مذاکره وضعیت « رو به بهبود نشان داده می‌شود».

حال ما به آقایان اصلاح‌طلب و کارگزار و اصولگرا که از تکنیک ترامپ ذوق زده شده اند، نصیحت می‌کنیم اگر حقیقتا فکر می‌کنید که با مذاکره کردن و امتیاز دادن مجدد و استقلال فروشی می‌توانید ضعف های دولت را بپوشانید و پایگاه اجتماعی برای خود بسازید، از این فکر خام بیرون بیایید. به قول حضرت امام خدا از خواب بیدارتان کند. اگر هم به فکر خیانت هستید که مطمئن باشید انقلاب اسلامی با سرعت و قدرت درحال پیش رفتن است و آن کسی که در هم شکسته میشود ارباب شماست!

از مواضع اخیر دکتر روحانی تشکر و حمایت می‌کنیم و به ایشان پیشنهاد می‌کنیم که با استفاده از نیروهای مخلص انقلابی به مبارزه با رانت و بی تحرکی و ناکارآمدی بپردازند
آقای رئیس جمهور حمایت صریح جبهه انقلاب از مواضع انقلابی اخیرتان را مشاهده کردید. مطمئن باشید با همه کمبودها و ناکارآمدی‌های گذشته، جبهه انقلاب اگر حرکت روبه‌جلو و بازگشت به مسیر شما را مشاهده کند در برابر همه معاندین داخلی و خارجی کشور می ایستد و دوش به دوش شما از شما حمایت و در کنار شما به جهاد می‌پردازد و همه زخم زبان‌ها و مواضع غلط گذشته تان را فراموش می‌کند‌. کافیست ثابت شود که به سوگندهایی که در روز تحلیف خوردید پایبند هستید!

آقای رئیس جمهور بارها بدعهدی‌ها و خلف وعده های آمریکایی‌ها را چه در دولت اوباما و چه در دولت ترامپ مشاهده کرده اید. همان طور که خودتان فرمودید مذاکره با آمریکا دیوانگی است. امیدواریم این موضوع را برای اطرافیانتان و بخشی از دوجناح که دلشان با لبخند دشمن ضعف می‌رود تبیین کنید.

رهبر عزیز انقلاب در جمع مسئولان دولت فرمودند: «سعی کنید تصویری که از دولت منعکس می‌شود تصویری مقتدر باشد»

به میان مردم بروید و دردشان را بشنوید، پاز اطرافیان ناصالح دوری کنید و از کسانی که با اصول انقلاب اسلامی و حضرت امام خمینی آشنا نیستند و در لباس دوست و آشنا هستند دوری کنید. همان دکتر روحانی باشید که باید باشد و بدانید ما پشت سر خادمان ملت هستیم.

( همه ملت موظفند که نظارت کنند بر این امور ،نظارت کنند اگر من یک پایم را کنار گذاشتم،کج گذاشتم،ملت موظف است که بگویند پایت را کج گذاشتی،خودت را حفظ کن. مسأله،مسأله مهم است.همه ملت موظفند به این که نظارت داشته باشند در همه کارهایی که الان مربوط به اسلام است. امام خمینی) »