داخلی     خبر     انديشه
نماینده ولی فقیه دراستان کردستان:
عباس وار ولایت مدار باشیم
  نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: خداوند متعال به حضرت عباس(ع) دو بال داده و هرچه از خداوند بخواهد برایش فراهم می کند و باب الحوائج است، چون دانست چطور بهره خود را از این دنیا و در رکاب امامش بگیرد.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۱
کد مطلب : 72812
عباس وار ولایت مدار باشیم
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری «حوزه» در استان کردستان، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسینی شاهرودی، در جمع طلاب جدیدالورود مدارس علمیه خواهران استان کردستان اظهار داشت: یکی از اصولی که خداوند به ما آموخته است این است که نعمتی که به ما داده را یادآوری کنیم و همیشه شکرگزار باشیم.

نماينده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: این نعمت که خدا نصیب شما کرده مسیر انبیا است. مسیر اولیای خداست و این راه واقعی است، خداوند می فرماید: «با بصیرت و دیده باز و فهم و درک دعوت، به سوی من دعوت کنید».

نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: بعضی ها راه شیطانی را پیش گرفته اند و وقتی در مسیر شیطان قرار گرفتند، وارد گناهان می شوند و خودشان را در معرض گناه قرار می دهند و آن گاه شیطان به انسان می گوید مقصر خودتان بودید من دعوت کردم شما می توانستید دنباله رو من نباشید!.

وی گفت: خداوند متعال می گوید: شما که راه ترقی و رشد را دارید چرا وارد فرعون و فرعونیان می شوید. زن فرعون آسیه را مثال می زند که با خدا معامله کرد و به خداوند خویش گفت: خدایا خانه خوبی در نزد خودت برایم درست کن و اين گونه با خداوند معامله می کند و وارد بهشت برین می گردد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی شاهرودی با اشاره به اینکه خشیت، ترس نیست، بلکه درک غفلت است که این نشانه های یک مومن واقعی می باشد، افزود: انسان باید یاد بگیرد چه بهره ای از دنیا می برد. چرا که این دنیا مزرعه آخرت است، فرصتی به انسان داده اند که در این دنیا توشه بردارد و خودش را برای ابدیت آماده کند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: خداوند متعال به حضرت عباس(ع) دو بال داده و هرچه از خداوند بخواهد برایش فراهم می کند و باب الحوائج است، چون دانست چطور بهره خود را از این دنیا و در رکاب امامش بگیرد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی شاهرودی گفت: انسان در مسیری است که باید ابتدا مسیر را خوب بشناسد و لوازمش را که همان مقدمات است، فراهم کند. پيامبر اکرم (ص) در این باره فرموده است: علما وارثان پيامبرانند، اهل آسمان ايشان را دوست مى دارند و هرگاه بميرند ماهيان دريا تا روز رستاخيز برايشان آمرزش مى طلبند.