داخلی     خبر     سیاست
مطالبه‌گری مردم از مسئولین در نمازجمعه باید صریح باشد تا به پاسخگویی منجر شود
  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:‌ مطالبات مردم از مسئولین در نمازجمعه باید شفاف بوده و بدون اغماض صورت گیرد البته گاهی ما شاهد هستیم امامان جمعه و سخنرانان پیش از خطبه مطالبه‌گری را به صورت صریح، شفاف و غیرمستقیم انجام نمی‌دهند در حالیکه به هیچ وجه این موضوع نمی‌تواند منجر به پاسخگویی مسئولین شود.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۶
کد مطلب : 74892
مطالبه‌گری مردم از مسئولین در نمازجمعه باید صریح باشد تا به پاسخگویی منجر شود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، محمدمهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات حسن رحیم‌پور ازغدی در نماز جمعه تهران و لزوم مطالبه‌گری مردم از مسئولین از این تریبون گفت: بخشی از این مطالبه‌گری مردم از مسئولین باید از طریق تریبون‌های نماز جمعه صورت گیرد ولی نباید فقط به این امر بسنده کرد.

وی افزود: این مطالبات باید بسیار شفاف بوده و بدون اغماض صورت گیرد و حتی گاهی ما شاهد هستیم که امامان جمعه و سخنرانان پیش از خطبه این مطالبه‌گری را به صورت صریح، شفاف و غیرمستقیم انجام نمی‌دهند در حالیکه به هیچ وجه این موضوع نمی‌تواند منجر به پاسخگویی مسئولین شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اگر مطالبه‌گری به صورت شفاف انجام شود در آن صورت مسئولین مجبور خواهند شد به صورت صریح و سریع نسبت به این امر واکنش نشان داده و پاسخگو باشند. ولی اگر این امر شفاف، صریح و مستقیم نباشد به طبع مسئولین هم این حرف‌ها را از این گوش گرفته و از آن گوش درمی‌کنند.

زاهدی خاطرنشان کرد: همه تریبون نماز جمعه نباید معطوف به پاسخگویی مسئولین به مردم باشد. ضمن اینکه دعوت به تقوا و مسائل و مباحث روز داخلی و خارجی بسیار مهم است. البته قطعاً مطالبه‌گری مردم از مسئولین بخشی از مباحث نماز جمعه محسوب می‌شود.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت: ارائه سبک زندگی اسلامی ایرانی و نقش دستگاه‌ها در این خصوص بیان مباحث و مشکلات روز جامعه، امر به معروف و نهی از منکر هم بخش دیگری از موضوعاتی است که باید در نماز جمعه مطرح شود البته مطالبه‌گری هم در این زمره می‌گنجد.