داخلی     خبر     انديشه
در شش زبان و به مناسبت هفته وحدت
جشنواره بین المللی «فانوس انتظار» با محور وحدت برگزار می شود
  مدیر بنیاد مهدی موعود(عج) استان اردبیل با اعلام برنامه های در دست انجام این بنیاد، بیان کرد: نخستین جشنواره بین المللی شعر «فانوس انتظار» در شش زبان و با محور مهدویت، انتظار و وحدت به مناسبت هفته وحدت برگزار می شود.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۳
کد مطلب : 72362
جشنواره بین المللی «فانوس انتظار» با محور وحدت برگزار می شود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری شبستان، «حسین محسنی»، در مورد برنامه ها و فعالیت های بنیاد مهدی موعود(عج) استان اردبیل ویژه نیمه دوم سال، اظهار کرد: برگزاری نخستین جشنواره شعر بین المللی «فانوس انتظار» با موضوع مهدویت، ازجمله برنامه های این بنیاد برای نیمه دوم سال جاری است.

مدیر بنیاد مهدی موعود(عج) استان اردبیل تصریح کرد: این جشنواره در شش زبان انگلیسی، عربی، فارسی، آذری، استانبولی، کوردی برگزار شده و در آن شاعران شیعه و سنی حضور دارند. این جشنواره با محوریت مهدویت، انتظار و وحدت به مناسبت هفته وحدت برگزار شود.

وی ادامه داد: همچنین، مرحله تکمیلی دوره تربیت مربی مهدوی کودک و نوجوان با مشارکت استادان متخصص تربیت کودک و نوجوان، آبان ماه برگزار می شود. این دوره با هدف ارتقاء و آشناسازی مربیان با مباحث و نحوه ارائه آن برپا می شود.

محسنی با اشاره به دیگر برنامه های بنیاد مهدی موعود(عج) استان اردبیل اعلام کرد: همچنین آیین پرفیض دعای ندبه ۲۷ مهر، در دانشگاه محقق اردبیلی و مشارکت کانون مهدویت نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها، پایگاه مقاومت و بسیج دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می شود.

وی تاکید کرد: علاوه بر این، مسابقه کتابخوانی-کارگاهی با عنوان «اندیشه نجات» فعالیت دیگر بنیاد مهدی موعود(عج) استان اردبیل است که بین طلاب و دانشجویان در حال تحصیل و فارغ التحصیل برگزار می شود. این مسابقه بعد از برگزاری کلاس رفع اشکال و پرسش و پاسخ به صورت آزمون کتبی برگزار می شود.

محسنی یادآور شد: مسابقه اندیشه نجات با مشارکت دانشگاه های آزاد اسلامی، محقق اردبیلی، علوم پزشکی، پیام نور و فرهنگیان و حوزه های علمیه برادران و خواهران کل استان اردبیل برگزار می شود، ضمن اینکه مسابقه ای با همین عنوان میان استادان و کارکنان دانشگاه محقق اردبیلی نیز به صورت جداگانه برگزار می شود.