داخلی     خبر     سیاست
هم‌زیستی ادیان در هزاره‌های متوالی در ایران پابرجا بوده است
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خوشبختانه هم‌زیستی ادیان در هزاره‌های متوالی در کشور پابرجا بوده و هست و همواره ادیان در این سرزمین کنار همدیگر قرار داشتند و در شیرینی‌ها و تلخی‌ها و فراز و فرودها با هم بوده و زیسته‌اند.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۹
کد مطلب : 75297
هم‌زیستی ادیان در هزاره‌های متوالی در ایران پابرجا بوده است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس از ارومیه، سید عباس صالحی در سالن اجتماعات کاتولیک‌های ارومیه در سخنانی کوتاه ضمن تبریک تولد حضرت عیسی مسیح(ع) اظهار کرد: کشور ایران گهواره اقوام و ادیان بوده و ایران سرزمینی است که بت و شرک در خود ندیده است و ادیان توحیدی، زندگی خود را در این سرزمین آغاز کرده و ادامه داد.

وی بیان کرد: خوشبختانه هم‌زیستی ادیان در هزاره‌های متوالی در کشور پابرجا بوده و هست و همواره ادیان در این سرزمین کنار همدیگر قرار داشتند و در شیرینی‌ها و تلخی‌ها و فراز و فرودها با هم بوده و زیسته‌اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در دوره اخیر، تجربه این همزیستی، همدلی و همراهی کنار هم زمین خوردن و برخواستن را دیده و هنوز طعم آن در جان ما است و من به عنوان عضوی از کابینه دولت سلام رئیس جمهور و تبریک ایشان را به مناسبت آغاز سال نو میلادی به هموطنان مسیحی می‌رسانم.