داخلی     خبر     بین الملل
نیروهای آمریکایی موجود در سوریه اشغالگر هستند
  علمای شیعه و سنی لبنان، حضور نیروهای آمریکا در سوریه را به معنای اشغال این کشور توصیف کردند.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۲
کد مطلب : 66387
نیروهای آمریکایی موجود در سوریه اشغالگر هستند
تجمع علمای مسلمان لبنان پس از نشست هفتگی به ریاست حجت الاسلام شیخ حسان عبدالله، پیامی صادر کرد و نوشت: تحولات منطقه به صورت تصاعدی به سوی جنگ سرنوشت سازی با تکفیری های ساخت غرب پیش می رود. غربی که داعش را ساخت اهداف استکبار جهانی را محقق کرد و توان کشورهای اساسی در نزاع با دشمن صهیونیستی به ویژه سوریه، عراق، مصر و لبنان را تضعیف کرد.

این تجمع با اشاره به اینکه غرب هم اکنون از داعش بی نیاز شده است، افزود: علمیات گروه های تکفیری به سوی غرب خصوصا انگلیس، فرانسه و برخی دیگر از کشورهای غربی متوجه شده است زیرا این کشورها قول رساندن داعش به قدرت را داده بودند اما هم اکنون از این مساله طفره می روند.

داعش در حال بازگشت به کشورهای سازنده خود است

تجمع علمای مسلمان عملیات تروریستی در لندن را محکوم کرد و اظهار داشت: این جنایت ها هیچ ارتباطی به اسلام ندارد بلکه این عملیات نتیجه حمایتی است که غرب از این گروه داشته و پوشش لازم جهت اقدامات تروریستی را فراهم کرده بود.

علمای شیعه و سنی لبنان، حمله به غرب را نتیجه کنار زدن داعش عنوان کرده و ادامه دادند: برخی از کشورهای عربی هم اکنون در حال تحریک گروه های تکفیری مسلح در حماه و جوبر هستند تا به قتل عام مردم بپردازند، این یک عملیات نظامی در پوشش سیاسی به شمار می آید تا به وسیله آن بر مذاکرات ژنو تاثیر بگذارند.

آنان دولت سوریه را به تسریع در نابودی گروه های تروریستی در این دو منطقه دعوت کرده و خاطرنشان ساختند: نیروهای آمریکایی موجود در سوریه، اشغالگر محسوب شده و دولت و ملت سوریه حق مقاومت در برابر آنان را دارند. البته این مساله در اختیار دولت سوریه است زیرا در چند جبهه مشغول به فعالیت بوده و جنگ در جبهه های بیشتر ممکن است به ضرر این کشور تمام شود.

تجمع علمای مسلمان ازسرگیری درگیری های خونین در اردوگاه فلسطینیان واقع در عین الحلوه لبنان ابراز نگرانی کرد و افزود: این مساله در راستای تخریب جامعه و در چارچوب نقشه صهیونیستی ـ آمریکایی هدفمند جهت نابودی مساله فلسطین و از بین رفتن حق بازگشت آوارگان فلسطینی صورت می گیرد.

سخنان حریری علیه حزب الله انحراف حقایق است

این تجمع در بررسی تحولات داخلی لبنان، تصویب قانون جدید انتخابات را خواستار شد و تاخیر در این مساله را به معنای ورود کشور به خلأ قانونی عنوان کرد.

تجمع علمای مسلمان در واکنش به سخنان سعد الحریری نخست وزیر لبنان مبنی بر اینکه لبنان به وسیله نیروهای مقاومت از ورود تروریست ها در امان نمانده است، تأکید کرد که این سخنان به معنای انحراف حقایق بوده و بی پایه و اساس است.

این تجمع ادامه داد که نخست وزیر بهتر بود از ارتش و مقاومت به حمایت از لبنان در برابر تروریسم پرداخت