داخلی     خبر     بین الملل
آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی در پیامی به نشست مبارزه با تکفیر در کابل:
تفکر تکفیری بر خلاف تمام ضروریات اسلام است/ افراط‌گرایان امروزی ادامه دهنده خوارج نهروان هستند
  حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی با ارسال پیامی به نشست «هم اندیشی برای مبارزه با افراطی‌گری» در کابل اظهار داشتند: بحمدالله سیطره گروه‌های تکفیری از نظر نظامی در بیشتر کشورهای اسلامی نابود شده است و امیدواری وجود دارد که ترورهای کور این گروه‌ها در افغانستان نیز به زودی پایان یابد.
Share/Save/Bookmark
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۰
کد مطلب : 67719
تفکر تکفیری بر خلاف تمام ضروریات اسلام است/ افراط‌گرایان امروزی ادامه دهنده خوارج نهروان هستند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری «حوزه»، حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی با ارسال پیامی به نشست «هم اندیشی برای مبارزه با افراطی‌گری» در کابل اظهار داشتند: بحمدالله سیطره گروه‌های تکفیری از نظر نظامی در بیشتر کشورهای اسلامی نابود شده است و امیدواری وجود دارد که ترورهای کور این گروه‌ها در افغانستان نیز به زودی پایان یابد.
در ادامه این پیام آمده است: تفکر تکفیری با از میان رفتن داعش ریشه‌کن نمی‌شود و گروه‌های تکفیری ممکن است با فریب گروهی دیگر باز ابراز وجود کنند.
این مرجع عالیقدر شیعیان تصریح کرد: این وظیفه علما و دانشمندان امت اسلام است تا با افشاگری و روشنگری ثابت کنند که تفکر تکفیری بر خلاف تمام ضروریات اسلام است.
حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی تاکید کردند: افراط‌گرایان امروزی، ادامه دهنده خوارج نهروان هستند و مانند آن‌ها با کافر شمردن گروه‌های غیر از خودشان خون مسلمانان بی‌گناه و حتی زن و فرزند آن‌ها را وحشیانه می‌ریزند و جان و مال و ناموس آن‌ها را حلال می‌دانند.
ایشان افزودند: ریشه افکار تکفیری باید از طریق منطق، دلیل و استدلال‌هایی از کتاب و سنت رسول‌الله (ص) سوزانده شود.
در ادامه این پیام آمده است: براساس کتاب و سنت، اسلام دین رحمت و محبت است و حتی در آیات قرآن نیز بر محبت با غیر مسلمانان نیز تاکید شده و مبارزه تنها با کسانی است که با شما سر جنگ دارند.