داخلی     خبر     انديشه
نخستین همایش بین‌المللی گفتمان مهدویت در گلپایگان برگزار می‌شود
  رئیس دانشگاه فنی و مهندسی گلپایگان گفت: نخستین همایش بین‌المللی گفتمان مهدویت در روزهای ۱۶ و۱۷ اردیبهشت با حضور دانشجویان و اندیشمندان خارجی در دانشگاه فنی و مهندسی گلپایگان برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۹
کد مطلب : 67999
نخستین همایش بین‌المللی گفتمان مهدویت در گلپایگان برگزار می‌شود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری تسنیم، دارا معظمی ظهر در نشست خبری نخستین همایش بین‌المللی گفتمان مهدویت در گلپایگان با بیان اینکه ارتباط دانشگاه و حوزه علمیه یکی از دغدغه‌های نظام جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: پایه‌های مذهبی در گلپایگان بسیار قوی است و با وجود اینکه در زمان شاه، فسادهای زیادی وجود داشت اما اثری از آن در گلپایگان وجود نداشت.

وی با بیان اینکه مسائل فرهنگی که در حوزه‌های علمیه وجود دارد آنگونه که باید به دانشگاه‌ها منتقل نشده است، افزود: دانشجویان به ویژه دانشجویان فنی و مهندسی به دلیل اشتغال به مسائل علمی، توجه کمتری به مباحث مهمی همچون مهدویت دارند و ما باید کاری کنیم که ارتباط دانشجویان با این مسائل شکل گیرد.

رئیس دانشگاه فنی و مهندسی گلپایگان تصریح کرد: دانشجویان این دانشگاه علاقه زیادی به مباحث دینی و مذهبی دارند و برای آشنایی و مشارکت بیشتر دانشجویان با مسائل مذهبی به ویژه مهدویت، نخستین همایش بین‌المللی گفتمان مهدویت در روزهای یکشنبه و دوشنبه 16 و17 اردیبهشت با حضور دانشجویان در فضای دانشگاه فنی و مهندسی گلپایگان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به حضور اندیشمندان خارجی در روز برگزاری همایش گفت: هدف از برگزاری این همایش در دانشگاه گلپایگان و در سطح بین‌المللی این است که ارتباط دانشگاه با حوزه علمیه برقرار شود و دانشجویان ارتباط بیشتری با حوزه داشته باشیم.

معظمی بیان کرد: وزارت علوم اجازه برگزاری همایش بین المللی به دانشگاه‌های همچون فنی و مهندسی گلپایگان را نمی‌داد اما ما با رایزنی بسیار و تبیین اهداف همایش مجوز برگزاری آن را گرفتیم؛ قصد داریم تا این همایش به صورت مستمر هر ساله در گلپایگان برگزار شود و ظرفیت‌های این دانشگاه و شهر گلپایگان بیش از پیش معرفی شود.

وی اظهار داشت: تبلیغات به اندازه کافی در دانشگاه‌های کشورهای اسلامی و اروپایی انجام شده است و افراد شاخصی از صاحب‌نظران مهدویت در این همایش سخنرانی می‌کنند.