داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
آیت‌الله صافی گلپایگانی در جمع پژوهشگران مؤسسه آینده روشن:
غنای معارف شیعه را تبیین و آشکار کنید
  آیت‌الله صافی گلپایگانی با تأکید بر ترویج مباحث مهدویت در بین مردم، خاطرنشان کرد: در این اوضاع و احوال، بحث مهدویت را روز به روز و به نحو احسن رونق بدهید و غنای معارف شیعه را تبیین و آشکار کنید.
گزارشگر : سید مجتبی رفیعی اردکانی
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۱
کد مطلب : 66189
غنای معارف شیعه را تبیین و آشکار کنید
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده مهدویت(مؤسسه آینده روشن) حضرت آیت الله صافی گلپایگانی پیش از ظهر امروز در دیدار مسئول و اعضای هیأت علمی مؤسسه آینده روشن، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات این پژوهشکده، اظهار داشت: در این اوضاع و احوال، بحث مهدویت را روز به روز و به نحو احسن رونق بدهید و غنای معارف شیعه را تبیین و آشکار کنید.

وی افزود: مقام و ولایت حضرت ولیعصر(عج) هرچه بیشتر در بین مردم رایج شود، اسباب خرسندی همه شیعیان و دوستان اهل بیت(ع) است.

این مرجع تقلید با بیان این‌که مقام حضرت ولیعصر خیلی بالاتر از آن است که ما بخواهیم درباره آن صحبت کنیم، خاطرنشان کرد: رشته‌های مختلفی باید در این موضوع تأسیس شود؛ ما هر چه در رابطه با امام زمان بگوییم باز هم کم گفته‌ایم.

وی با تأکید بر ترویج مباحث مهدویت در جامعه و ارتباط مردم با حضرت، ابراز داشت: اگر مردم با حضرت ولیعصر ارتباط پیدا کنند، اصول و معارف دین از جمله معاد را هم می‌فهمند؛ اما اگر این ارتباط برقرار نشود، معلوم نیست در فهم مباحث دیگر نیز موفق شوند.

در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام و المسلمین پورسیدآقایی، درباره فعالیت‌های این پژوهشکده، همایش بین‌المللی دکترین مهدویت و مرکز تخصصی موعود، گزارشی ارائه داد.

گفتنی است، سیزدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت، با موضوع «عصر ظهور در ادیان ابراهیمی» اردیبهشت سال ۹۶ در قم برگزار خواهد شد.