داخلی     خبر     سیاست
امام جمعه قم:
سیل‌زدگان نیازمند کمک و همیاری دولت هستند
  آینده روشن- امام جمعه قم گفت: سیل‌زدگان نیازمند امکانات سرمایشی هستند و دولت باید تلاش کرده و به کمک سیل‌زدگان بیاید تا خسارات جبران شود چون مردم سیل‌زده همه زندگی خود را از دست داده‌اند و تنها دارایی آن‌ها لباسی بود که به تن داشتند.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۱
کد مطلب : 76205
سیل‌زدگان نیازمند کمک و همیاری دولت هستند
به گزارش آینده روشن آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه که در مصلی قدس برگزار شد اظهار داشت: در عدالت اجتماعی سرمایه باز می‌گردد و منظور از بازگشت یعنی هر چه مدیران در زمینه عدالت اجتماعی تلاش کنند سبب ایجاد انگیزه شده و همه افراد جامعه برای تحقق عدالت اجتماعی بسیج می‌شوند.

وی با اشاره به حدیثی از امیرالمؤمنین(ع) افزود: در سایه عدالت اجتماعی برکات در جامعه فزونی پیدا کرده و چند برابر می‌شود و جامعه آباد می‌شود.

امام جمعه قم تصریح کرد: امیرالمؤمنین(ع) به مالک اشتر فرموند که نگاه تو در برابر آبادانی سرزمین باید بیشتر از توجه‌ات به گرفتن مالیات باشد و همت خود را برای جلب مالیات قرار نده.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: روزهای پایانی ماه شعبان است و به ماه مبارک رمضان نزدیک می‌شویم که باید از فرصت‌های باقی مانده ماه شعبان به خوبی بهره‌مند شویم چون فرصت‌ها دست ما نیست.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه با اشاره به آغاز دهه تکریم مساجد ادامه داد: مردم باید بیشتر با مساجد انس بگیرند چون مساجد خانه خدا هستند و باید سعی کنیم جایگاه مساجد را حفظ کنیم.

استاد حوزه علمیه با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) گفت: فردای قیامت سه دسته در پیشگاه پروردگار عالم شکایت می‌کنند، مسجدی که مورد بی‌توجهی قرار گرفته است، عالمی که دیگران پیش وی نمی‌روند و قرآنی که میان مردم است و غبار روی آن نشسته و قرائت نمی‌شود.

حسینی بوشهری تصریح کرد: باید مساجد را تکریم کرده و نسبت به نظافت آن توجه داشته باشیم، نظم مسجد باید مورد توجه باشد و عدم مزاحمت برای همسایگان و برنامه‌ریزی در مساجد از جمله اقداماتی است که سبب جاذبه می‌شود.

وی با اشاره به فرا رسیدن روز شوراها افزود: شوراها کمتر به اختلافات درونی دامن زده و به موضوعات خاص توجه نکنند و بیشتردر زمینه برطرف کردن مشکلات جامعه اهتمام داشته باشند.

امام جمعه قم تصریح کرد: ماه گذشته سیل مهیبی کشور را فرا گرفت که تلفات جانی کمی داشت ولی مردم، مزارع و خانه و باغ و زندگی خود را از دست دادند، مردم ایران اسلامی از دورترین نقاط در مراکز سیل‌زده حضور پیدا کردند و نیروهای نظامی، انتظامی، طلاب، دانش‌آموزان و دانشجویان درس و بحث خود را تعطیل کرده و به کمک سیل‌زدگان شتافتند و صحنه‌ای فراموش نشدنی رقم زدند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: فصل تابستان در مناطق سیل‌زده فرا می‌رسد و نخستین مشکلی که سیل‌زدگان در چادر روبه‌رو می‌شوند گرما است، همه به کمک آمدند ولی سیل‌زدگان نیازمند امکانات سرمایشی است و دولت باید تلاش کرده به کمک سیل‌زدگان بیاید تا خسارات جبران شود چون مردم سیل‌زده همه زندگی خود را از دست دادند و تنها دارایی آن‌ها لباسی بود که به تن داشتند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه با بیان اینکه ملت ایران با همیاری و دلسوزی خود کشور را آباد می‌کند ادامه داد: دشمن در موضوع سیل دشمنی خود را اثبات کرد و جلوی کمک کشورهای دیگر را گرفت، استکبار مدعی است با دولت ایران مشکل دارد ولی در عمل نشان داد با ملت ایران هم دشمنی دارد.

استاد حوزه علمیه با اشاره به روز کارگر گفت: کارگر در اسلام محبوب است و پیامبر(ص) دست کارگر را می‌بوسید، مقام معظم رهبری شعار سال را رونق تولید مطرح کردند ولی تولید با همت کارگران محقق می‌شود.

حسینی بوشهری تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های جامعه تعطیلی کارخانه‌ها و بیکاری کارگران است و باید نسبت به مشکلات کارگران توجه جدی شود و مسئولان توجه ویژه‌ای به این قشر داشته باشند تا تولید کشور رونق پیدا کند، اگر کالای خارجی وارد کشور شود کالای داخلی رنگ می‌بازد و کارخانه تعطیل شده و کارگران بیکار می‌شوند.

امام جمعه قم تصریح کرد: دستگاه قضایی و مسئولان باید مراقبت کنند که کارخانه‌هایی که به بخش خصوصی واگذار می‌شود چگونه رفتار می‌شود، پس از واگذاری کارخانه‌ها از دولت به بخش خصوصی کارخانه واگذار شده و زمین فروخته می‌شود و کارگر بیکار می‌شود که این موضوع فاجعه است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فرا رسیدن روز معلم بیان کرد: معلمان الگوهای ما هستند، معلم علم‌آموز و اخلاق‌آموز است و باید حقوق این عزیزان را پاس بداریم تا جامعه‌ای سالم داشته باشیم چون معلمان انسان‌های دارای ابتکار و خلاقیت به جامعه تحویل می‌دهند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه ادامه داد: آمریکا سپاه عزیز را تروریست اعلام کرد که علت آن عصبانیت آن‌ها است، آمریکا با هزینه‌های زیاد چیزی به دست نیاورده است و هنگامی که به کشورهای عراق و سوریه نگاه می‌کند مشخص می‌شود هر چه شکست خورده است به خاطر ایستادگی سپاه بوده است.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: آمریکا تصور می‌کند با تروریست خطاب کردن سپاه این نهاد مردمی تضعیف می‌شود ولی سپاه محبوب بود و محبوب‌تر شد و مردم با افتخار اعلام کردند که سپاهی هستند، حتی افرادی که برنامه‌های سپاه را قبول نداشتند هنگامی که مشاهده کردند این نهاد مردمی هر جا کشور با خطر روبه‌رو شد در برابر دشمن ایستادگی کرده از سپاه حمایت کردند.

انتهای پیام/ 141