داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
یک کارشناس مذهبی:
مساجد ارتقای معرفت مردم نسبت به مهدویت را به مناسبت‌های مذهبی محدود نکنند
  آینده روشن-حجت‌‌الاسلام نکوئی تاکید کرد: مساجد و هیات‌های مذهبی نباید ارتقای معرفت مردم نسبت به حضرت مهدی(عج) را به مناسبت‌های مذهبی محدود کنند بلکه باید در طول سال این کار را انجام بدهند که سه‌شنبه‌ها بهترین روز در هفته برای این موضوع است.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۹
کد مطلب : 76665
مساجد ارتقای معرفت مردم نسبت به مهدویت را به مناسبت‌های مذهبی محدود نکنند
مساجد ارتقای معرفت مردم نسبت به مهدویت را به مناسبت‌های مذهبی محدود نکنند
آینده روشن-حجت‌ الاسلام والمسلمین «حسین نکوئی» با بیان اینکه مساجد مرکز همه برنامه های مرتبط با حضرت مهدی(عج) است، اظهار کرد: بر همین اساس مقام معظم رهبری، به طور مستمر نقش مساجد را در ساختارهای مختلف نظام اسلامی گوشزد می کنند، نظامی که ان شاءلله زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) می شود.

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: دشمن شبهات زیادی در حوزه مهدویت مطرح کرده است که مساجد و هیات های مذهبی بهترین پایگاه برای پاسخگویی به این شبهات اعتقادی هستند.

وی افزود: طرح «سه شنبه های مهدوی» که در برخی از مساجد کشور اجرا می شود باید در تمام مساجد به اجرا دربیاید و طی آن، دانش عمومی مردم نسبت به موضوع ظهور و شرایط منتظر واقعی بیان شود.

نکوئی اضافه کرد: مساجد و هیات های مذهبی نباید ارتقای معرفت مردم نسبت به حضرت مهدی (عج) را به مناسبت های مذهبی محدود کنند بلکه باید در طول سال این کار را انجام بدهند که سه شنبه ها بهترین روز در هفته برای این موضوع است.

وی خاطرنشان کرد: مهربانی، دوستی و احترام به مقدسات دینی مردم، در دوران ظهور به اوج خود می رسد بنابراین نمازگزاران و هیاتی ها باید از طرح مسائل اختلافی اجتناب کنند و مروج وحدت و همدلی میان شیعه و سنی باشند.

انتهای پیام/138