نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » سیاست

آیت الله صدیقی:

دولت با انتخاب کابینه مؤمن و ولایتمدار اعتماد مردم را جلب کند

۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۱

مرجع : خبرگزاری رسا

خطیب نماز جمعه تهران در آستانه تشکیل دولت جدید، از رییس جمهور خواست پیش از اینکه خود را به رضای حزبی و گروهی طلبکار بداند، بداند که بدهکار خدا و شهدا است و به انتخاب کابینه مؤمن، معتقد و ولایتمدار اهتمام کند.

آیت الله کاظم صدیقی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به تصویب تحریم های جدید آمریکا علیه ملت و دولت ایران، اتحاد همه مسؤولان در اینکه تحریم های آمریکا، نقض روح و پیکره برجام است را به فال نیک گرفت.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در همان ابتدای مذاکرات بدون هیچ ابهامی فرمودند ما به آمریکایی ها اعتماد نداریم و شما نیز به آنها اعتماد نکنید و شرایطی را قرار دادند که اگر آن روز این شرایط لحاظ شده بود، امروز این مشکلات را نداشتیم.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه برخی فکر می کردند اگر شخصی انقلابی در انتخابات رأی بیاورد، به خاطر آن انقلابی بودن تحریم ها را تشدید می کنند و سایه جنگ را بالای سر ما می آورند، گفت: حتی کسانی را که آنها تبلیغ می کردند و هم رأی آوردند، سایه تهدیدها و تحریم ها را برنداشت.

اقتصاد مقاومتی و خودکفایی داخلی راه علاج مشکلات

وی با تأکید بر اینکه تحریم های جدید نشان داد که آمریکا ذاتا با دین و اسلام ناسازگاری و تضاد و با انقلاب اسلامی عنادی آشتی ناپذیر دارد، اظهار داشت: آنها از ما راضی نخواهند شد مگر اینکه ما را به گذشته وابستگی، نوکری و کنیزی برگردانند و تا این آرزو را دارند، از ما دست بر نمی دارند.

آیت الله صدیقی راه علاج کشور را در مسأله اقتصاد مقاومتی و خودکفایی داخلی دانست و افزود: همانطور که جنگ تحمیلی از الطاف خفیه الهی بود، دشمن با ما جنگید و در آن هشت سال جنگ با فتح الفتوحی رو به رو شدیم و قدرت های دنیا در نظر ما خار شدند، اکنون نیز چنین است.

وی اتکال به خدا و ایستادگی در برابر شرق و غرب را رمز پیروزی ملت در دوران دفاع مقدس ارزیابی و ابراز کرد: امروز باید باورهایمان را به آیات قرآن و مددهای غیبی پروردگار تجدید کنیم که دست غیب الهی را در دوران دفاع مقدس، در طبس و در خنثی شدن توطئه ها دیده ایم.

استاد اخلاق حوزه با بیان اینکه امام زمان(عج) و کشتی نجات اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را داریم و دل های شکسته خانواده شهدا، علاقه مندان و شیدایان امام حسین(ع) پشت سر ما است، گفت: باید از این گرگ درنده متنفر باشیم و از تحریم ها استقبال کنیم که اینها ملت ما را می سازد.

مسؤولان نیروهای انقلابی را دلسرد نکنند

وی خطاب به مسؤولان تصریح کرد که ایمان جبهه ای داشته باشند، زیر پرچم ولایت بیایند و با روحیه انقلابی، مؤمنان از جان گذشته را به خود جذب کنند، نیروهای انقلابی را دلسرد نکرده و از ادارات بیرون نکنند و بدانند که همان مشکل گشایان جنگ مشکل گشایان اقتصاد کشور خواهند بود.

آیت الله صدیقی افزود: مسؤولان بازگشت به توصیه های قرآنی و مشی پیغمبر و ائمه اطهار(ع) در طول زندگی را که دائما با مستکبران مقابله کردند و عقب نشینی نکردند را مشی خود قرار دهند و با رویگردانی و نترسیدن از آنها و سازش نکردن با آنها، خود را اثبات کنند.

وی با اشاره به اینکه اجر ایثارگران در خط شهادت و کسانی که از سختی ها با جان استقبال می کنند، ضایع نمی شود، تأکید کرد: خدا ما را کافی است، اینها چه سگی هستند که بخواهیم از آنها حساب ببریم و از مواضع خود کوتاه بیایم، حسبنا الله و نعم الوکیل بگوییم و به دینمان اعتماد داشته باشیم.

هیچ کلیدی جز تقوا حلال مشکلات نخواهد بود

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه کلید ولایت، کار و تلاش و گذشتن از رفاه طلبی و اشرافیت می تواند این کشور را به فضل الهی از همه کشورهای بزرگ جلوتر قرار دهد، توصیه کرد: تکیه گاه مسؤولان تقوا باشد و بدانند که خدا بن بست ها را با کلید تقوا باز می کند و کلیدهای دیگر کار نخواهد کرد.

آیت الله صدیقی در آستانه تشکیل دولت جدید، از رییس جمهور درخواست کرد پیش از اینکه خود را به رضای حزبی و گروهی طلبکار بداند، بداند که بدهکار خدا و شهدا است.

وی گفت: منِ آخوند به لطف خون شهدا پشت این تریبون نشسته ام و شمای آخوند در پست ریاست قوه مجریه هستید، باید بدانید که آخوند مظهر دین داری و سماجت در تقوا و پاکدامنی و نجات بشریت است، بنابراین در معرفی کابینه به ویژه وزاری علوم و آموزش و پرورش دقت کنید که غیر از این باشد اعتماد مردم را نمی توانید به دست آورید.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: انقلاب، قرآن، عترت و جوانان امانت ما هستند، کسانی را انتخاب کنید که دغدغه دین، انقلاب و حل مشکلات این مردم را داشته باشند و افرادی مؤمن، معتقد، ولایتمدار و بی تعصب به جناح و گروه و متعصب به راه حقه و راه شهدا باشند.