داخلی     خبر     سیاست
لزوم توجه دولت و مجلس به اقشار ضعیف و کاهش آسیب‌های اجتماعی در بودجه ۹۸
  نماینده مردم الیگودرز با اشاره به تقدیم بودجه سال آینده به مجلس از لزوم توجه دولت و نمایندگان خانه ملت به اقشار ضعیف جامعه و کاهش آسیب‌های ا جتماعی تأکید کرد.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۱
کد مطلب : 75288
لزوم توجه دولت و مجلس به اقشار ضعیف و کاهش آسیب‌های اجتماعی در بودجه ۹۸
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس،‌ محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود در صحن علنی مجلس در تذکر به رئیس‌جمهور و درخواست از اعضای کمیسیون تلفیق گفت: باید به حفظ قدرت خرید مردم و توجه به معیشت اقشار کم‌درآمد و موضوع آسیب‌های اجتماعی مثل اعتیاد، طلاق، فقر و حاشیه‌نشینی توجه شود ضمن اینکه برای افزایش حقوق کارکنان دستگاه‌های اجرایی و زمینه‌سازی برای افزایش حقوق کارگران متناسب با تورم با توجه به احکام قانون برنامه ششم توسعه دستورات لازم داده شود.

وی افزود: باید اعتبارات لازم جهت اجرای حکم قانونی متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و شاغلین دیده شود که انتظار می‌رود امسال منابع بیشتری برای اجرای مطلوب‌تر این حکم قانونی منظور شود. همچنین در اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان و پیش‌بینی اعتبارات مورد نیاز در بودجه ۹۸ این موضوع به خوبی توجه شود.

خدابخشی با تاکید بر لزوم جبران نوسانات ارزی بالای ۱۰ درصد برای صنایع اولویت‌دار مطابق ماده ۴۶ قانون برنامه ششم توسعه و حفظ اشتغال موجود و بویژه حوزه انتخابیه اینجانب یعنی الیگودرز، اظهار داشت: تعدادی زیادی از معادن این شهرستان که به دلیل محدودیت‌های صادراتی و شرایط بد اقتصادی تعطیل و یا نیمه تعطیل هستند، اینکه حقوق دولتی متناسب با ظرفیت اسمی دریافت شود، با سیاست حفظ اشتغال موجود مغایرت دارد و انتظار اصلاح این رویه غلط را داریم.

وی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست تعهداتی که در خصوص ایجاد اشتغال در مناطق محروم و شهرستان علی‌گودرز داده‌اند عمل کنند.