داخلی     خبر     سیاست
حسین شریعتمداری در قم مطرح کرد :
نقش مشاوران نفوذی در مناصب تصمیم گیر/دشمن به فکر نفوذ مسائل پسا برجام است/بعضی آمریکا را دشمن نمی دانند
  اصلی ترین مسئله امروز کشور موضوع اقتصاد است، ولی هدف دشمن این است ما را با مسائل مختلف درگیر کند تا ذهن از موضوع اقتصاد کنار برود. دشمن می داند در عرصه نظامی نمی تواند با انقلاب مقابله کند،بنابراین به فکر نفوذ مسائل پسا برجام افتاده است.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۷
کد مطلب : 67728
نقش مشاوران نفوذی در مناصب تصمیم گیر/دشمن به فکر نفوذ مسائل پسا برجام است/بعضی آمریکا را دشمن نمی دانند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری«حوزه»،حسین شریعتمداری در بیست و سومین همایش کشوری دفتر ارتباطات فرهنگی قم که با موضوع انقلاب اسلامی؛ چهل سال پایداری و بالندگی در مجتمع یاوران مهدی(عج) جمکران قم برگزار شد گفت: داستان پر ماجرای انقلاب از زمانی شروع شد که اسلام ناب بر کرسی حاکمیت نشست. این نسخه شفا بخش بود، ولی در کتاب ها قرار داشت، ولی امام راحل این اسلام را وارد حکومت و جامعه کرد.
مدیر مسئول روزنامه کیهان افزود: امام(ره)، اسلام ناب را از عرصه تئوری به میدان عمل کشاند و نظامی بر مبنا و حاکمیت اسلامیت ایجاد کرد. وقتی چنین نسخه ای از نظریه، وارد میدان عمل می شود، اتفاقاتی می افتد و مشکلاتی ایجاد می شود. براساس آیات قرآن، اسلام دارای خصوصیاتی است، اولین خصوصیت اسلام ناب، ظلم ستیز است، وقتی می خواهد عملیاتی شود؛ یعنی با ظلم می خواهد مبارزه کند و چون نظام است، دنیا و نظام سلطه در مقابل آن می ایستد.
شریعتمداری اظهارداشت: بعضی از متفکران معتقد بودند، انقلابی که در ایران ایجاد خواهد شد، دنیا را به لرزه در می آورد، این نشان از اهمیت انقلاب و حاکمیت بر اسلام ناب است. در اوائل انقلاب انواع فتنه، کودتای نوژه، جنگ سفارتخانه، جنگ نفتکش،‌جنگ تحمیلی تا به امروز اتفاق افتاد، اما در میدان عمل نتیجه به نفع اسلام شد، به هر حال درگیری انقلاب با نظام سلطه، ماهوی است.
مدیر مسئول روزنامه کیهان افزود: بعضی معتقدند، اگر درگیر نمی شدیم، این همه مشکل نداشتیم، این حرف از اساس باطل است، چون آنها عدم اسلام ناب و عدم نظام بر حاکمیت اسلام ناب می خواهند، این مسئله نشان می دهد تا اسلام ناب است و ما اعتقاد به آن داریم مخالفت و دشمنی استکبار هست و خواهد بود.
وی عنوان کرد: اگر اسلام ناب نبود، آنها مشکلی نداشتند، مانند دولت های منطقه، اسلام دارند، ولی همه چیز در آن است با آمریکا مشکلی ندارند، چون حاکمیت اسلام ناب در کشور و نظام آنها وجود ندارند.
شریعتمداری اظهار داشت: ویژگی دوم اسلام، قلب و جاذبه است. اسلام در قلب مردم است به همین دلیل مرز نمی شناسد و جغرافیا ندارد، در همه جا هست. با این دو خصوصیات جبهه استکبار دست از دشمنی بر نخواهد داشت و رهبر انقلاب معتقدند، نباید خوابید و غافل شد، چون دشمن بیدار است. غافل شوید ضربه را خورده اید.
مدیر مسئول روزنامه کیهان افزود: اما داستان این روزهای جامعه از این قرار است، بعضی افراد؛‌آمریکا را دشمن نمی دانند و از جایگاه شیطان بزرگ به رقیب تنزل دادند. این درد این روزهای جامعه است. وقتی رقیب شد، قابل مذاکره است تا به نتیجه مطلوب برسیم. اما اگر دشمن باشد دیگر بحث مذاکره مطرح نیست، چون وجود هر کدام برای دیگری خطر دارد و باید از بین برود، اما بعضی افراد این نگاه را تغییر دادند و آن فرمان امام راحل که هرچه فریاد دارید برسر آمریکا بزنید، از یاد بردند.
وی عنوان کرد: وقتی آمریکا رقیب می شود، نتیجه آن برجام و پسا برجام می شود، چون هدف این است که به جایی ختم شود و آنها تلاش می کنند به جایی برسند.
شریعتمداری اظهار داشت: در گذشته دشمن خیلی کارها علیه کشور کرد، موفق نبود، مانند جنگ تحمیلی، اما الان سخن از جنگ می کنند، این حرف توهم است چون سایه جنگ ترفندی برای قدرت و فشار است. دشمن با سایه جنگ قصد دارد به مسئولین ایرانی فشار بیاورد و آنها به این باور و اعتقاد برسند، اگر تسلیم خواسته ما نشوید، جنگ هست و از بین نخواهد رفت.
مدیر مسئول روزنامه کیهان بابیان اینکه باطل السحر این ترفند دشمن، برگشت به مبانی و ارزشها است، افزود: در طول 8 سال دفاع مقدس همه از صدام بعثی حمایت کردند و از این طرف نظام چیزی جزء ارزش های دینی و اعتقادات پاک جوانان نداشت و همین عامل پیروزی شد با اینکه در اوج قدرت بودند، پیروز نشدند پس نباید با سایه جنگ ترسید.
وی عنوان کرد: تجربه نشان داده، نباید به غرب اعتماد کرد، ولی مشاوران نفوذ کرده برنامه را آن طوری که دشمن می خواهد پیش می برند. بعضی در دانشگاه کشور سخن از حجاب می کنند و آن را حکم ثانوی و اساسا ریشه در اسلام نمی دانند، این همان مشاوران نفوذی هستند. این دسته از آدم ها در عرصه مشاوره می توانند محاسبه را به سمت اشتباه ببرند.
شریعتمداری اظهار داشت: رهبر انقلاب برهمین اشتباه محاسباتی از سوی بعضی افراد، تاکید فراوان کردند. این امر مهم که ایشان بیان کردند، الان در حال وقوع و در حقیقت نوعی از نفوذ است.
مدیر مسئول روزنامه کیهان افزود: نفوذ در عرصه های مختلف اتفاق می افتد، نوعی از نفوذ ساختاری است و دارای مشخصاتی است، ولی نیازمند دقت است که بتوان این مشخصات نفوذی را فهمید و به موقع عکس العمل نشان داد.
شریعتمداری اظهار داشت: دشمن برای پیشبرد اهداف نیازمند میانجی است، هرکس به هر دلیل با خط اسلام و انقلاب فاصله بگیرد، آماده برای پذیرش دشمن خواهد بود.
مدیر مسئول روزنامه کیهان افزود: دشمن از شاخه سبز به عنوان حامی یاد می کند، این نشان می دهد که دشمن برای این دسته آدمها برنامه ریزی دارد و نباید این مسئله فراموش شود، فتنه، فتنه است و فتنه گران به دلیل همین مباحث مطرح شده، نباید در پست های کلیدی باشند، چون در تور دشمن قرار دارند.
وی عنوان کرد: باید مواظب بود از توان خودمان علیه خودمان استفاده نشود، سؤال این است امضاء تعهد نامه پالرمو «کنوانسیون مقابله با جرائم سازمان یافته ملی »برای چه چیزی بوده است، این مسائل چه چیزی را نشان می دهد. هدف دشمن این است ما حزب الله را به رسمیت نشناسیم، دست از حمایت برداریم.
شریعتمداری اظهار داشت: اصلی ترین مسئله کشور موضوع اقتصاد است، ولی هدف این دشمن این است ما را با مسائل مختلف درگیر کند تا ذهن از موضوع اقتصاد کنار برود. دشمن می داند در عرصه نظامی نمی تواند با انقلاب مقابله کند،بنابراین به فکر نفوذ مسائل پسا برجام افتاده است.