داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
کره شمالی: گفت‌وگو با آمریکا چیزی به جز فریب نبوده است
  آینده روشن-وزارت خارجه کره شمالی در بیانیه‌ای انتقادی، مذاکرات با آمریکا را یک فریب توصیف کرد.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۰
کد مطلب : 76908
کره شمالی: گفت‌وگو با آمریکا چیزی به جز فریب نبوده است
کره شمالی: گفت‌وگو با آمریکا چیزی به جز فریب نبوده است
آینده روشن-وزارت امور خارجه کره شمالی اعلام کرد گفت‌وگو با آمریکا چیزی به جز فریب نبوده است.
ری تائه سونگ، معاون وزیر خارجه کره شمالی، اعلام کرد: «اینکه آمریکا خواهان دریافت چه نوع هدیه کریسمسی است، کاملا به خود این کشور بستگی دارد.»
او افزود: «مذاکره‌ای که آمریکا در تلاش برای فروختن آن (به کره شمالی) است در اساس چیزی جز یک ترفند احمقانه برای محدود نگهداشتن کره شمالی به مذاکره و استفاده از آن برای سودجویی سیاسی و انتخابات در آمریکا نیست».
معاون وزیر خارجه کره شمالی اضافه کرد: «هر وقت که آمریکا در یک گوشه گیر می‌افتد، شروع به لفاظی در خصوص مذاکره می‌کند، کره شمالی به اندازه کافی در خصوص مذاکره، لفاظی شنیده است در نتیجه دیگر هیچ کس به حرف‌هایآمریکا گوش نخواهد کرد».
دوم آذر هم دفتر کره شمالی در سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد خشم مردم این کشور به اوج رسیده، چراکه پیونگ‌یانگ از واشنگتن چیزی جز خیانت ندیده است.
دفتر کره شمالی در سازمان ملل متحد در ارزیابی خود از روابط کره شمالی و آمریکا همچنین اعلام کرد: «خشم مردم ما به اوج خود رسیده است و دیگر نمی‌توان اجازه داد شرایط نامتوازن کنونی همچنان ادامه پیدا کند.»
در این ارزیابی همچنین آمده است از آنجایی که آمریکا از اقدام متقابل در برابر تعلیق شماری از اقداماتی که دولت ترامپ در مورد با آن‌ها نگران بود، خودداری کرده است، دیگر دلیلی برای خویشتن داری بیشتر (کره شمالی) وجود ندارد

انتهای پیام/138