داخلی     خبر     بین الملل
اعتراض مسلمانان و مسیحیان بیت المقدس، به خاموش کردن صدای مساجد
  شورای اسلامی مسیحی حامی قدس توطئه جدید صهیونیست ها برای محدودسازی پخش اذان از بلندگوهای مساجد در بیت المقدس را «یک جنایت نژادپرستانه و خطرناک و حرکتی افراط گرایانه علیه اماکن مقدس» نامید.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۱
کد مطلب : 75648
اعتراض مسلمانان و مسیحیان بیت المقدس، به خاموش کردن صدای مساجد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل ازخبرگزاری «حوزه» ، شورای اسلامی مسیحی حامی قدس (بیت المقدس) روز گذشته با انتشار پیام اعتراض آمیزی، توطئه جدید صهیونیست ها برای ممنوع سازی و محدودسازی پخش اذان از بلندگوهای مساجد در بیت المقدس را به شدت محکوم کرده و آن را «یک جنایت نژادپرستانه و خطرناک و حرکتی افراط گرایانه علیه اماکن مقدس» نامید.

گفته می شود بر اساس طرح جدیدی که شهردار تازه روی کار آمده صهیونیستی راه اندازی کرده قرار است بلندگوهای مساجد بیت المقدس با بلندگوهای کوچکتر و با صدای کمتر جایگزین شوند و در اقدامی به ظاهر سازنده، هدف اسرائیلی ها خاموش سازی صدای اذان مساجد بیت المقدس، در شهر مقدس فلسطینی ها می باشد.

این شورا با انتشار بیانیه ای، اقدام شهردار جدید بیت المقدس را به اجرا گذاشتن موذیانه «قانون موذن» نامیده و آن را «حمله به مقدسات شهر» خطاب کرد. قانون موذن، یک قانون پیشنهادی چالش برانگیز در سرزمین های اشغالی است که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی تلاش های گسترده ای برای تصویب و اجرای آن به کار گرفته و قصد دارد پخش اذان از مساجد در سرزمین های اشغالی را به طور کامل ممنوع سازد.

حنا عیسی، دبیرکل سازمان گفت: منع پخش اذان کار را به جایی جز نژادپرستی و افراط گرایی نمی کشد و مصادف با تلاش های اسرائیل برای تغییر اسلامیت و مسیحیت در بیت المقدس و یهودی سازی آن است.