داخلی     خبر     سیاست
روحانی مجاهد عراقی در گفت‌وگو با حوزه مطرح کرد:
خیانت های بارزانی؛ از فراری دادن رهبران داعش تا لشگر کشی به کرکوک و طرح انزوای کردستان
  روحانی مجاهد عراقی گفت: ۱۱ اتوبوس تروریست از تلعفر به طرف پیشمرگه کردستان رفته و با هماهنگی کردستان از تلعفر خارج شدند و فرار کردند و بسیاری از رهبران داعش نیز با همکاری بارزانی از عراق فرار کردند.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۹
کد مطلب : 67188
خیانت های بارزانی؛ از فراری دادن رهبران داعش تا لشگر کشی به کرکوک و طرح انزوای کردستان
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن، حجت الاسلام هاشم ابوخمسین روحانی مجاهد عراقی که در جبهه های مبارزه با داعش در عراق حضور داشته در خصوص همه پرسی استقلال کردستان عراق، نقش حشد الشعبی در این کشور، توطئه ها برای حذف این بسیج بزرگ مردمی و تحولات دیگر این کشور با سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه به گفت‌وگو پرداخت.
حجت الاسلام هاشم ابوخمسین روحانی مجاهد عراقی با اشاره به آخرین مراحل پاکسازی داعش در عراق در گفت‌وگو با سرویس بین الملل حوزه گفت: از لحاظ درصد پاکسازی جغرافیایی از دست دادن مراکز و سنگرهای اجتماعی و اقتصادی و نظامی مهم، داعش تقریبا 97 درصد از سنگرهایش را در عراق از دست داده است. آنچه که در دست داعش مانده بخشی از الحویجه و آنه هست که در محاصره ارتش و حشد الشعبی است و چند منطقه در الانبار که آنجا هم در محاصره است. بعد از آزادسازی تلعفر مسئولان عراقی به حشد و نظامیان عراقی دستور دادند که به طرف الحویجه بروند که قوی ترین نقطه برای داعش بود، اما نسبت به موصل و تلعفر کوچک تر و پاکسازی آن آسان تر است و به طور کلی پایان کار داعش زیاد طول نمی کشد و حشد الشعبی و ارتش مصمم به پاکسازی کامل مناطق باقی مانده هستند.
فراری دادن داعش و رهبران تروریست ها با خیانت بارزانی
وی ادامه داد: سیاسیون و رهبران دینی و اجتماعی حشد الشعبی در خصوص توطئه های بعد از داعش توسط دشمن هشدار داند که داعش به شکل دیگر ظاهر می شود. مهمترین دشمن و خطر پیش روی ملت عراق، دخالت سیاسی و مستقیم آمریکا است در همین جنگ اخیر، حشد الشعبی از حمایت و کمک رسانی آمریکایی ها به داعشی ها حمایت کرده که از طریق هواپیما اسلحه به داعش رساندند.
شیخ ابوخمسین افزود: علاوه بر این 11 اتوبوس تروریست از تلعفر به طرف پیشمرگه کردستان رفته و با هماهنگی کردستان از تلعفر خارج شدند و فرار کردند و بیرون بردن رهبران داعش از عراق با همکاری بارزانی از دیگر خیانت های وی است.
وی ادامه داد:‌طبق نظر مدیران حشد الشعبی بدترین دشمن و بحران عراق توطئه های آمریکا است و به احتمال زیاد با نماینده آمریکا بعد از داعش درگیری خواهیم داشت که نمونه بارز آن توطئه بارزانی برای استقلال کردستان هست. آنها به طور علنی پرچم اسراییل را در کردستان به اهتزاز در می آورند و صحبت از اتحاد با اسراییل می کنند.
روحانی مبارز عراقی با اشاره به دروغ ها و وعده های مختلف آمریکا گفت: یکی از دروغ های آمریکا این بود که ادعا کردند 1200 داعشی را در تلعفر کشته اند، اما زمانی که حشد وارد تلعفر شد، نه خبری از اجساد داعشی ها و نه اثری از درگیری بود. یکی دیگر از توطئه های آمریکا در مرزهای عراق و سوریه که از نقاط حساس و مهم است و حشد الشعبی بر آن متمرکز است. آنها در این نقطه به دنبال فتنه نظامی و سیاسی و یا اجتماعی بودند و بعد از توافق نامه حزب الله و سید حسن نصرالله خیلی از بعثی ها و مزدوران و رسانه هایشان سعی کردند وحدت سیاسی تشیع و قوای مقاومت را برهم بزنند، اما این فتنه هم به خیر گذشت و برای جبهه مقاومت بصیرت و هوشیاری بیشتر به ارمغان آورد.
وی با اشاره به توطئه همه پرسی استقلال کردستان گفت: موضوع همه پرسی استقلال کردستان خیلی وقت است که در قالب های فرهنگی و رسانه ای و در بین لایه های صحبت سیاسیون کرد مطرح شده بود، اما وقت مناسبی پیدا نکرده بودند؛ چراکه بحران های سیاسی و اقتصادی زیادی داشتند. در حال حاضر که حکومت و ارتش و حشد الشعبی در مرحله پایانی نابودی داعش هستند و حکومت مرکزی عراق قوت بیشتری خواهد گرفت، آنها به دنبال اجرایی کردن این پروژه ملی بزرگ کردها در قالب همه پرسی هستند. در واقع همه پرسی قانونی نیست و هیچ سازمان رسمی در عراق آنها را تایید نکرده است، بلکه نخست وزیر، پارلمان عراق و اتحادیه عرب و همسایگان عراق از جمله ایران از وحدت عراق حمایت کردند و ترکیه نیز این همه پرسی را محکوم کرده و اقدام به بستن مرزهای هوایی با اقلیم کردستان کرده است.

بارزانی و نتانیاهو
بارزانی در ائتلاف با اسراییل است
کارشناس عراقی گفت: بارزانی در ائتلاف با اسراییل است و ابتدا سعی در جلب رضایت ترکیه با فروش نفت قاچاقی و تجارت کرد، اما منفعت ترکیه به استقلال کردستان نیست کشورهای جهان و مؤسسات و سازمان های بین المللی همه پرسی کردستان را به رسمیت نمی شناسند.
وی در خصوص ویژگی های بارزانی گفت: بارزانی فردی است که به ملت عراق خیانت کرده و بارها به اصول و قانون عراق و مسائل اساسی مسلمانان مانند قدس و فلسطین خیانت کرده است. بارزانی طبیعتا مرد جنایت و کشتار است و اهل سیاست نیست. وی از پارلمان عراق جدا شد و دیکتاتوری است که بعد از اتمام دو دوره ریاست کردستان بر پارلمان رضایت نداد که ریاست به غیر از خودش و فرزندانش دست دیگری بیفتد.
حجت الاسلام خمسین با اشاره به لشگر کشی بارزانی به کرکوک گفت: بار اول نبود که بارزانی به کرکوک لشگر کشی می کند و مرحله قوی تر زمانی بود که داعش وارد موصل شده بود. لشکر کشی به کرکوک به عنوان حمایت از کرکوک و در واقع اشغال کرکوک بود. یکی دیگر از اقدامات او بیرون کردن مسئولان و خانواده های عرب و ترکمان که در کرکوک زندگی می کردند،بود و از دست گرفتن سمت های مهم آنها در این استان که در سمت هایی مثل بانک ها، شهردای ،شورای شهر و استانداری مشغول کار بودند. البته پارلمان عراق مصوبه ای داشت که استاندار کرکوک را معزول کرد که هرگونه تصمیم گیری برای ملحق شدن کرکوک به کردستان قانونی نیست. این لشگر کشی موجب درگیری خواهد شد و قیس الخزعلی مسئول عصائب الحق نیز اعلام کرد اگر کردستان به استقلال برسد، آنها را به عنوان اشغالگر می شناسیم و ما تجربه طولانی مبارزه با اشغالگرانی مثل آمریکا را داریم و آنها را از شهرهای خود بیرون می کنیم و متاسفانه این مهمترین توطئه و جنگ برای عراق بعد از داعش هست.

گفت و گو از وجیهه سادات حسینی