نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » انديشه

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قم:

۳هزار مبلغ به مناطق مختلف کشور برای ترویج فرهنگ رضوی اعزام می شوند

۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۳

برای ترویج فرهنگ رضوی ۳هزار مبلغ به مناطق مختلف کشور و ۴۰مبلغه به روستاهای قم اعزام خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری«حوزه»، حجت الاسلام سید باقر تکیه ای در نشست خبری که با موضوع برگزاری بزرگداشت دهه کرامت در دفتر نمایندگی آستان رضوی در قم برگزار شد، بابیان این که هدف از راه اندازی دفتر نمایندگی آستان قدس در قم، ایجاد نهضت فرهنگی و خدمت رسانی به فقرا و مستضعفین است گفت: در راستای همین دو هدف، قرار است در هفته کرامت این دو هدف اجرا شود.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قم به فعالیت های این نمایندگی اشاره کرد و گفت: یکی از این فعالیت ها اعزام محرومین و مستضعفین به مشهد مقدس است. درسال گذشته ۳ هزار نفر اعزام شدند و امسال قرار است از ۶۰ نقطه قم به مشهد مقدس اعزام شوند.

وی عنوان کرد:از دیگر فعالیت ها اعزام جهادی ۳هزار مبلغ و ۴۰مبلغه به استانها و روستاهای قم برای ترویج سیره رضوی،برگزاری جشن های هفته کرامت با مبدأیت حرم حضرت فاطمه معصومه(س)، شناسایی ۷۱۰ خانوار محرومان و توزیع ارزاق با حضور خیرین، پایه گذاری زمینه اشتغال برای جوانان، اعزام تیم های پزشکی برای مناطق محرومان، راه اندازی ۸ کانون تخصصی خادم یاران، جهیزیه به ۲۰۰ زوج نیازمند، اعزام ۵۰۰ زائر اولی از مشهد مقدس به قم است.

حجت الاسلام تکیه ای گفت: جشن های دهه کرامت تحت عنوان زیر سایه خورشید در کشور برگزار می شود.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان قم با بیان این که بارگاه امام رضا(ع) در ایران باعث درخشش و ترویج فرهنگ رضوی شده، عنوان کرد: مهمترین فعالیت کاروان زیر سایه خورشید، دیدار با علما، حضور در منزل شهداء، حضور درمساجد، بقاء متبرکه، عیادت از بیماران و حضور در ایستگاه راه آهن قم برای حضور زائرین به مشهد مقدس در اولین روز هفت دهه کرامت است.