داخلی     خبر     سیاست
آیت الله نوری همدانی:
رسانه ها از تخریب کاندیداها و ملتهب کردن فضای جامعه پرهیز کنند/ نشان دادن قدرت نظام اسلامی جرأت تعرض را از دشمن می گیرد
  حضرت آیت الله نوری همدانی بر ضرورت رعایت اخلاق از سوی رسانه ها در فضای انتخابات تأکید کرد و گفت: گاهی کلماتی درباره کسانی که کاندیدا شدند استفاده می شود که زشت و نادرست است.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۶
کد مطلب : 66503
رسانه ها از تخریب کاندیداها و ملتهب کردن فضای جامعه پرهیز کنند/ نشان دادن قدرت نظام اسلامی جرأت تعرض را از دشمن می گیرد
حضرت آیت الله الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید عصر امروز در دیدار سردار کارگر با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: در اسلام بسیار تأکید شده که انسان جهاد حضرت سیدالشهدا(ع) را مد نظر داشته باشد و آن را الگو قرار دارد؛ عاشورا تنها یک مقطع زمانی نبود بلکه مکتبی پویا برای شعات بشر است.

وی افزود: حضرت امام خمینی(ره) با تأسی به مکتب سید الشهدا(ع) تحولی عظیم در جهان ایجاد کرد و سبب بیداری اسلامی و انقلابی شد، هدایت و پیشرفت های دینی جز با جهاد و فکر ایثار و جهادی قابل پیشرفت و بقا نیست.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با تأکید بر فرهنگ سازی جهاد وآشنا کردن جامعه با فرهنگ ایثار و جهاد اظهار داشت: صداوسیما و رسانه ها باید در این زمینه فعالیت بیشتری انجام دهند و مردم را با این فرهنگ ناب آشنا کنند.

وی با اشاره به تفاوت جنگ و جهاد ادامه داد: جنگ برای سلطه بر آب و خاک دیگران است اما جهاد به منظور نشر معارف الهی انجام می شود، هر کس در فضای انقلاب گام بر می دارد باید به فکر جبهه و جهاد باشد.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به روایتی از رسول اکرم(ص) درباره اهمیت جهاد ابراز داشت: حضرت می فرماید که مسلمان باید در میدان جهاد حضور پیدا کند یا حداقل آرزوی جهاد داشته باشد، اسلام می خواهد مردم را مجاهد تربیت کند.

وی با اشاره به برنامه های راهیان نور عنوان کرد: راهان نور باید با اشتیاق فراوان ادامه پیدا کند و در این زمینه تبلیغ مناسب صورت گیرد، فرهنگ . حرکت جهادی باید همواره زنده و برقرار باشد.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: روحیه جهادی و فرمایشات حضرت امام باید سرلوحه کار همه به ویژه مسؤولان باشد، ایشات فرمودند که ما به هیچ عنوان اجازه دست درازی دشمنان به کشور را نمی دهیم؛ حضت امام باید فرهنگ اسلام ناب به میدان آمدند و انقلاب را به پیروزی رساندند.

وی اضافه کرد: امروز همه باید بر اساس فرهنگ اسلام ناب و فرمایشات حضرت امام حرکت کنند از این رو عملکرد ما در عرصه های گوناگون سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی باید جهادی باشد؛ رهبر معظم انقلاب نیز همانند حضرت امام بر این مسأله تأکید دارند.

حضرت آیت الله نوری همدانی در بخش دیگری از سخنان خود بر رعایت ضرورت اخلاق از سوی همگان به ویژه رسانه ها در فضای انتخابات تأکید کرد و گفت: در روزنامه ها و رسانه ها گاهی از جملات و کلماتی استفاده می شود که واقعا انسان تعجب می کند که برخی در کنار سفره انقلاب نشسته و از انقلاب بهره مند هستند اما در عین حال حرف هایی می زنند که سبب ناراحتی می شود؛ الان انتخابات را در پیش داریم کلماتی درباره کسانی که کاندیدا شدند استفاده می شود که زشت و نادرست است.

این مرجع تقلید نشان دادن قدرت نظام اسلامی به دشمنان را لازم دانست و اظهار داشت: ترزامی در کشورهای حشیه خلیج فارس به عرب ها دلگرمی می دهد و علیه ایران سخن می گوید، ما باید قدرت و توانمندی خود را نشان دهیم که انگلیس و آمریکا جرأت نداشته باشند علیه ما این گونه سخن بگویند، باید در دل دشمن رعب و وحشت ایجاد کرد