داخلی     خبر    
در شهرکرد
همايش تجليل از مروجين و خادمان «غدير» برگزار شد
  هم زمان با هفته ولايت و در آستانه عيد سعيد غديرخم همايش تجليل از خادمان غدير استان چهارمحال و بختياري، روز دوشنبه 25 آذرماه سال جاری در مجتمع فرهنگي و هنري غدير شهرکرد برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷ ساعت ۱۷:۰۳
کد مطلب : 26633
همايش تجليل از مروجين و خادمان «غدير» برگزار شد

به گزارش آینده روشن، به نقل از روابط عمومي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري،مدير عامل بنياد بين المللي غدير کشور گفت: غدير روز تجلي امامت، ولايت، انسانيت و روز کمال دين و ياس و نااميدي دشمنان اسلام است.

حجت الاسلام ملک محمدي افزود: نظام اسلام بر سه رکن فرهنگ غدير ، عاشورا و انتظار استوار است که غدير به عنوان بزرگترين عيد مسلمانان به عنوان ريشه، عاشورا تنه و انتظار ميوه آن است.

به گفته وي، برگزاري آيين هاي تجليل ازخادمان و مروجين غدير، برگزاري برنامه هاي متنوع فرهنگي غديرشناسي در طول سال و تهيه و چاپ کتاب هاي غدير از مهمترين برنامه ها براي گسترش فرهنگ غديري است.

وي تصريح کرد: پيام غدير،  پيام وحدت و محبت است و بايد از تمام ظرفيت نظام و عنايات مقام معظم رهبري به اين موضوع در جهت اشاعه فرهنگ غدير کوشيد.

وي هم چنين از استان چهارمحال و بختياري به عنوان استان الگو و اسوه در زمينه ترويج فرهنگ غدير ياد کرد و گفت: در اين استان فعاليت هاي غدير منحصر به ايام ولايت نيست بلکه در طول سال فعاليت هايي در اين زمينه انجام مي شود.

در اين همايش نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه شهرکرد گفت: ولايت اصل ادامه فلسفه وجود خلقت است و احيا مسئله غدير بايد سرلوحه تمام امور مسئولين و دستگاه هاي دولتي باشد.
آيت الله محمدرضا ناصري در ادامه افزود:جهت احياء غدير بايد آنرا بازگو کرد و براي تثبيت، آن را آموزش داد آموزش عميق و علمي که داراي بنياني محکم و استوار باشد.

علي گرجي دبير اجرايي بنياد غدير استان و رييس شوراي هماهنگي شوراي تبليغات استان نيز گفت: در راستاي ترويج فرهنگ غدير و بزرگداشت هفته ولايت بيش از 570برنامه از طريق آموزش و پرورش و جشن هاي بزرگ غدير در استان برگزار مي شود.

خاطرنشان مي شود در همايش تجليل از مروجين و خادمان غدير از 36 نفر از مسئولان دستگاه هاي مرتبط با بنياد بين المللي غدير، استاندار و ائمه جمعه شهرستان ها تجليل شد.