داخلی     خبر     انديشه
مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی اداره بهزیستی شهرستان ری:
انتقال فرهنگ مهدويت به نسل جدید کار بسيار مهمی است
  خبرگزاری بسیج: همایش مهدویت و انتظار ویژه مربیان و مدیران مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی شهرستان ری برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۰
کد مطلب : 72353
انتقال فرهنگ مهدويت به نسل جدید کار بسيار مهمی است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خانم محمدیان مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی اداره بهزیستی شهرستان ری با بیان اینکه انتظار فرج، افضل اعمال خوانده شده، هدف از برگزاری این همایش را آشنایی کودکان مهدها با فرهنگ انتظار و مهدویت عنوان کرد و اظهار داشت: یکی از مهم ترین تکالیف ما ایجاد زمینه ظهور امام عصر مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف است و ساده ترین راه و مهم ترین آنها که باید در نظر داشته باشیم این است که، از آنچه که امام زمان کراهت دارد، دوری و اجتناب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: انتقال فرهنگ مهدويت به نسل نو و کساني که آشنايي کمتری با امام عصر، حضرت مهدي (عجّل الله تعالي فرجه الشريف) دارند، کار بسيار مهمی است زيرا فرهنگ مهدويت، فرهنگ ارزشها است و انتقال فرهنگ مهدويت به نسل نو و تربيت آنها به عنوان نومنتظرانِ ظهور حضرت مهدی (عليه السلام) نيز، بدون شيوه‏های خاصّ خود ممکن نخواهد بود که در این راستا اداره بهزیستی شهرستان ری اقدام به برگزاری همایش فرهنگ مهدویت و انتظار برای مربیان و مدیران مهدهای کودک سطح شهرستان کرده است.

محمدیان با اشاره به اینکه بیشتر وقت کودکان در مهدها سپری می شود، گفت: در غیاب والدین، نقش مهدهای کودک و محتوای آموزشی آن، در تربیت فرزندان بسیار مهم است. وی ادامه داد: مهدهای کودک تنها مراکزی هستند که به رشد همه جانبه کودکان توجه دارند و فقط بعد آموزش را در نظر نمی گیرند بلکه همه ابعاد از جمله رشد جسمانی، حسی حرکتی، اجتماعی، معنوی و غیره را مورد توجه قرار می دهند.

خانم محمدیان توجه به ابعاد روحی و معنوی کودکان به عنوان آینده سازان کشور را از مهم ترین موضوعات اداره بهزیستی عنوان کرد و اظهار داشت: در ارتباط با آموزش بحث مهدویت و آشنایی کودکان با این موضوع، برنامه های معنوی و زیارت بقاع متبرکه و امامزاده ها نیز برای مهدهای کودک اجرای می شود.